Moda

Najlepsze stylizacje z jeansami do biura

stylizacje z jeansami do biura

Andrea Piacquadio z Pexels

Jeansy to ulubiony element garderoby większości Polek. Kobiety cenią je sobie za wygodę oraz sposób, w jaki podkreślają sylwetkę. Choć nie do każdej pracy można je założyć, to jednak zazwyczaj jest to możliwe. Przedstawiamy najlepsze stylizacje z jeansami do biura.

Spis treści:

  1. Czy dress code pozwala na jeansy?
  2. Jakie jeansy do biura?
  3. Najlepsze stylizacje z jeansami do biura. Postaw na elegancką koszulę!
  4. Jeansy i marynarka, czyli zestawienie sporty casual
  5. Denimowy total look – rozwiązanie dla odważnych!
  6. Idealne jeansy na lato

Czy dress code pozwala na jeansy?

Dress code niejedno ma imię. W niektórych miejscach ze względu na charakter pracy w ogóle nie wolno nosić jeansów. Dopuszczalne są jedynie cygaretki i koszule. W innych jeansy trzeba obowiązkowo zestawić z elegancką górą. Jednak w coraz większej liczbie przedsiębiorstw można ubierać się wedle uznania, oczywiście zachowując przy tym zdrowy rozsądek i powagę.

Jakie jeansy do biura?

Jeśli w twojej firmie dress code dopuszcza noszenie jeansów, musisz pamiętać o tym, że powinny spełniać one określone wymagania. Nie każde spodnie pasują do biura. Jeansy do pracy powinny być wolne od dziur, przetarć, nie mogą też zawierać cekinów czy innych błyskotek. Za najbardziej eleganckie uchodzą spodnie w odcieniach czerni, bieli i granatu. To właśnie na nie powinnaś postawić, komponując biznesowe stylizacje. Do jeansów dobieramy proste paski w neutralnych odcieniach. Te nie powinny prezentować się zbyt pstrokato.

Najlepsze stylizacje z jeansami do biura. Postaw na elegancką koszulę!

Stylizacje z jeansami do biura często mają charakter sporty casual. Oznacza to, iż łączą w sobie elementy formalne z codziennymi. W tym wypadku warto zestawić jeansy z koszulą. Jeśli pracujesz bezpośrednio z klientem, ta powinna być biała lub błękitna. Te dwa kolory uchodzą za biznesowe i kojarzą się z profesjonalizmem. Natomiast jeśli pracujesz w biurze bez kontaktu z klientem, możesz eksperymentować z kolorami koszul. Ważne jednak, aby te nie były wzorzyste i nie posiadały lampasów bądź napisów. Koszule powinny mieć standardową długość. Te przypominające crop top pasują do sytuacji nieformalnych, czyli np. na popołudniowe spotkanie z przyjaciółką. Stylizację z jeansami i koszulą możesz połączyć z mokasynami czy balerinkami. Radzimy postawić na płaskie buty, gdyż te zapewniają wysoki komfort. W pracy spędzamy wiele godzin, więc obuwie powinno charakteryzować się wygodą.

Jeansy i marynarka, czyli zestawienie sporty casual

Jeśli chodzi o stylizacje z jeansami do biura, to możesz też postawić na bardziej eleganckie połączenie. Biały T-shirt z niezbyt głębokim dekoltem stanowi doskonałą bazę pod marynarkę. Z kolei żakiet dobrze współgra z jeansami. Uzyskujesz stylizację, która przez marynarkę sprawia wrażenie eleganckiej, a dzięki T-shirtowi i spodniom denimowym jest nieco bardziej nieformalna. W rezultacie jest to outfit, w którym od razu po pracy możesz wyjść na obiad z przyjaciółką.  Taka biznesowa stylizacja ponownie może zostać dopełniona balerinkami lub mokasynami.

Denimowy total look – rozwiązanie dla odważnych!

Na koniec pozostawiliśmy rozwiązanie dla odważnych. Total look wymaga od nas dużej otwartości na modę oraz wyczucia dobrego smaku. Nie każda z nas odnajduje się w tworzeniu tego typu stylizacji. Jeansy możesz zestawić z koszulą denimową. W rezultacie uzyskujesz połączenie, które do złudzenia przypomina kombinezon, ale jest od niego dużo wygodniejsze. Mamy tutaj bowiem dwa oddzielne elementy, przez co dużo łatwiej przychodzi nam korzystanie z toalety. Jeansowy total look warto zestawić z torebką typu koszyk oraz espadrylami. Wygląda on świeżo i wakacyjnie, ma w sobie też pewną dozę nonszalancji.

Idealne jeansy na lato

Jeansy to niezwykle wdzięczne spodnie. Na lato warto jednak postawić na te uszyte z cieńszego denimu, gdyż ten lepiej przepuszcza powietrze w gorące dni. Jeśli tylko masz taką możliwość, wybierz białe spodnie jeansowe, ponieważ mają one bardziej wakacyjny charakter. Poza tym jasne kolory odbijają promienie słoneczne, a ciemne je przyciągają, przez co ciało mocniej się przegrzewa.

Dodaj komentarz