pierwszy raz

Choć istnieją państwa, w których za brak dziewictwa kobieta może zostać skazana na karę  śmierci, to w świecie zachodnim posiadanie błony w pewnym wieku stanowi głównie powód do wstydu.  Istnieją jednak organizacje propagujące zachowanie czystości do ślubu, jak również strony internetowe, gdzie można zarobić na swoim pierwszym razie. Jak wygląda dziewictwo w XXI wieku?

Średni wiek inicjacji seksualnej

Młodzi ludzie najczęściej przechodzą inicjację seksualną w krajach takich jak Portugalia, Islandia, Szwecja i Norwegia. Swój pierwszy seks uprawiają w wieku 16 lat.  Na drugim biegunie znajdują się Chiny, Indie i Malezja, w których wiek inicjacji seksualnej waha się od 22 do 23 lat.  Polacy plasują się pośrodku. Swój pierwszy raz przeżywamy średnio w wieku 18-19 lat.

Podejście Polaków do seksu

Co ciekawe, Polacy mają dość konserwatywne podejście do seksu. Blisko jedna trzecia z nas oficjalnie deklaruje swój sprzeciw wobec utraty dziewictwa przed ślubem. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że większość rodaków jednocześnie postrzega siebie jako katolików,  a Kościół seks pozamałżeński postrzega jako grzech. Deklaracje Polaków nie idą jednak w parze z ich czynami. Większość rodaków uprawiało seks przed ślubem. Tylko garstka z nich dotrwała w czystości do ślubu.

W Polsce funkcjonuje Ruch Czystych Serc, który zachęca do wstrzymania się z pierwszym razem do nocy poślubnej.  Ma on swoich członków, jednak nie jest tak liczny jak jego amerykański odpowiednik – True Love.

Japonia – kraj dziewic i prawiczków

Najbardziej konserwatywna w kwestiach związanych z ludzką seksualnością jest Japonia, gdzie główny nacisk kładzie się na pracę. Miłość i udane życie erotyczne w tym państwie nie stanowią tak wysoko cenionych wartości jak w Europie.  42% dorosłych Japończyków i 44% Japonek nigdy nie uprawiało seksu.

Mity nt. dziewictwa

W Azji wielu mężczyzn wciąż wierzy, że w wyniku uprawiania seksu z dziewicą, może cieszyć się lepszym zdrowiem i urodą.  Z kolei w Afryce wiele młodych kobiet zostało zarażonych wirusem HIV, ponieważ mężczyźni uważają, że błona dziewicza uleczy ich z choroby i wykorzeni wirusa z organizmu.

Zabiegi rekonstrukcji błony dziewiczej

W Libanie, gdzie dominującą religią jest islam, utrata błony dziewiczej przed ślubem rodzi dla kobiety liczne komplikacje. Nawet jeśli została ona zgwałcona, może zostać zabita lub oddalona przez męża, jeśli ten w noc poślubną nie zobaczy krwi na prześcieradle.  W rezultacie w Libanie prężnie rozwija się rynek ginekologii estetycznej, a fachowcy zajmują się przywracaniem błony dziewiczej w wyniku interwencji chirurgicznej.

Sprzedaż dziewictwa w internecie

W internecie można także znaleźć ogłoszenia kobiet, które pragną zarobić pieniądze na swoim pierwszym razie. Co ciekawe, tego rodzaju ofert nie składają młodzi mężczyźni, gdyż trudno namacalnie udowodnić bycie prawiczkiem.

Fenomen dziewicy wyczuł rynek

Za 30 dolarów można kupić w internecie zestaw fałszywej dziewicy, który daje efekt zbliżony do tego, jakiego doświadczamy w trakcie defloracji. Dużą popularnością cieszą się także żele zacieśniające pochwę i zwiększające doznania podczas penetracji.

 

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym Sexshop112.pl

 sex shop

Materiały źródłowe

  • WHO
  • GUS
  • Instytut Badawczy Kościoła Katolickiego
  • The Japan Times
  • com
  • Wysokie Obcasy