wyboista droga do sukcesu

Masz wrażenie, że wszyscy w Twoim otoczeniu odnoszą sukcesy? Tak samo jak inni jesteś go głodny, ale nie do końca wiesz jak się do tego zabrać? Oto kilka rad.

Czym jest sukces

Sukces to wewnętrzne poczucie spełnienia i satysfakcji. A często bogactwo i sława. To przede wszystkim przeświadczenie o tym, że to, co robimy jest dobre i że świetnie się w tym sprawdzamy. To gwarancja tego, że nam się udaje i że dalej powinniśmy iść w tym kierunku.

Co będzie największym sukcesem dla Ciebie

Zastanów się, co będzie sukcesem dla Ciebie. To może być świetna pozycja w firmie albo założenie własnej działalności. Być może zależy Ci na tym, by kupić wymarzone auto, a uzbieranie odpowiedniej sumy potrzebnej do jego nabycia przyniesie Ci utęsknioną satysfakcję? A może chciałbyś dokonać naukowego odkrycia albo zwiedzić wzdłuż i wszerz Indie z plecakiem na plecach? Chcesz ukończyć kurs pilotażu albo przebiec maraton? Nieważne jaki masz cel, ważne jak zamierzasz dążyć do jego zrealizowania.

droga do sukcesu

Ciężka praca popłaca

Nie oszukujmy się, sukces rzadko kiedy przychodzi łatwo. Zwykle trzeba na niego długo pracować, sporo poświęcić i przejść wyboistą drogę przez zwątpienia i porażki. Pamiętaj zawsze, że porażki są wpisane w sukces. Droga na szczyt jest trudna, a im trudniejsza tym większa na mecie satysfakcja. Nie poddawaj się, ćwicz, próbuj, podnoś się po upadku. Jeśli będziesz uparty, uda Ci się na pewno. Wiedz, że czas minie i tak, a tylko od Ciebie zależy jak go wykorzystasz. A wytrwałość sama w sobie jest już sukcesem.

Zdobywaj kontakty i nie pal mostów

W drodze na szczyt często potrzebna nam będzie pomocna dłoń. Bądź łaskawy dla wszystkich, których wyciągną ją do Ciebie. I nie zapominaj o nich w chwili swojej chwały. Nigdy też nie pal za sobą mostów. Pomagaj innym, to z pewnością się zwróci.

sposoby na sukces

Odpowiednia postawa

Sukces nieodzownie kojarzy się z pewnością siebie. Tę możesz regularnie ćwiczyć jeszcze zanim uzyskasz ostateczną satysfakcję. Wiara w siebie popchnie Cię do przodu. Staraj się więc zachowywać tak jakby Twój sukces był jedynie o krok. W tym celu wykorzystaj kilka sprawdzonych trików. Przede wszytskim ubieraj się zawsze jak biznesmen, to wzbudza respekt. Zachowuj prostą postawę ciała, podczas rozmowy z innymi patrz im odważnie w oczy, mów głośno i wyraźnie, niech uścisk Twojej dłoni będzie pewny i stanowczy. Dbaj o fryzurę i zarost, używaj wyrazistych perfum np. Paco Rabbane Invictus, czyść buty i zawsze wyglądaj schludnie.

Czego unikać w drodze na szczyt

Nie bądź nieśmiały i milczący. Taka postawa nie przekreśla jeszcze szans na sukces, ale może stanowczo wydłużyć w czasie jego osiągnięcie. Szanuj czas innych i nigdy się nie spóźniaj. Twój sukces często może być zależny od osób trzecich, pokaż więc, że można na Tobie polegać. Nie pozwól, by zjadł Cię stres, naucz się z nim walczyć, wykorzystaj go jako motywator. I najważniejsze na koniec: nie odkładaj niczego na później, sięgaj po sukces już dziś!

 

Tekst partnera