Seks

Seks z przyjacielem – czy warto się na niego zdecydować?

Seks z przyjacielem

pawel szvmanski z Unsplash

Przyjaźń damsko-męska jest możliwa, aczkolwiek czasem kończy się tym, że jedna strona wykazuje zainteresowanie seksualne drugą. Rodzi to liczne komplikacje, ale może też zaowocować związkiem. Wiele zależy od tego, co o zmianie relacji myśli nasz przyjaciel. Zdarza się, że odczuwa pociąg seksualny już od pewnego czasu, ale go nie ujawnia w obawie przed odrzuceniem. Niekiedy nasze pożądanie okazuje się jednostronne, a jego ukazanie psuje relację. Kiedy warto zdecydować się na seks z przyjacielem?

 

Czy seks z przyjacielem to dobry pomysł? Unikaj jednorazowych przygód erotycznych

Seks z przyjacielem nie jest dobrym pomysłem, gdy traktujemy go jako jednorazową przygodę erotyczną. Rodzi ryzyko, że wszystko między nami zostanie zepsute. Jest ono tym większe, im bardziej druga strona zaangażuje się w akt płciowy. Mimowolnie przestajemy być wówczas przyjaciółmi, a stajemy się kochankami. Bardzo trudno wrócić do stanu początkowego. Gdy druga strona opowiada nam o randce, możemy odczuwać zazdrość

 

Związek z przyjacielem rodzi się powoli i bez uderzenia pioruna sycylijskiego 

Z drugiej strony seks z przyjacielem może okazać się zalążkiem związku. Wielu z nas oczekuje uderzenia pioruna sycylijskiego. Popkultura ukazuje nam miłość jako trzęsienie ziemi, któremu towarzyszy silna namiętność. Bardzo często poszukujemy swojej drugiej połówki, ale nie umiemy spotkać jej na swojej drodze. Niespodziewanie odkrywamy, że idealnego partnera mamy obok siebie. Jest nim nasz przyjaciel. Jeśli on czuje podobnie, możemy stworzyć szczęśliwy związek, gdyż zbudowaliśmy pod niego solidny fundament.

 

Dlaczego związek z przyjacielem często jest lepszy od dalszych poszukiwań partnera?

Związek z przyjacielem jest dużo lepszym rozwiązaniem niż z nowo poznanym mężczyzną. Duży współczynnik narcyzmu w społeczeństwie sprawia, że bardzo łatwo wpadamy w sidła uwodzicieli, którym zależy wyłącznie na niezobowiązującej przygodzie. Niektórzy podrywacze do perfekcji opanowali sztukę manipulacji. Potrafią zapewnić nas o swoim głębokim uczuciu, bombardować miłością, a gdy dostaną to, czego chcieli, znikają bez słowa. Wchodząc w związek z przyjacielem, unikamy ryzyka. Wiemy, z kim mamy do czynienia. 

Otwarta komunikacja w związku z przyjacielem

Ponadto związek z przyjacielem ma jeszcze jedną zaletę. Dobrze się znamy i potrafimy otwarcie komunikować swoje potrzeby. Raczej nie będziemy miały problemu, aby poprosić go o wspólne wykonanie badań na choroby przenoszone drogą płciową. Bez ogródek porozmawiamy też o zabezpieczeniu stosunku i tym, co sprawia nam przyjemność. Postawimy jasne granice, nie obawiając się odrzucenia. Możemy pozwolić sobie na odsłonięcie swojej wrażliwej strony. Przyjaciel nie odrzuci nas, dlatego że wypadają nam włosy, mamy problemy z cerą etc. Już wcześniej otrzymałyśmy od niego akceptację i wiemy, że możemy mu zaufać.

 

Bezpieczeństwo emocjonalne w związku z przyjacielem

Choć związek z przyjacielem jest wolny od gwałtownych porywów, to często okazuje się bardziej dojrzały i trwały. Zapewnia nam bezpieczeństwo emocjonalne i optymalne pobudzenie. Wiemy, że na partnera zawsze możemy liczyć. Nie zostawi nas samej z problemem. 

 

Co sprawia, że seks z przyjacielem jest udany?

Seks z przyjacielem często okazuje się niezwykle satysfakcjonujący. Wreszcie znikają te wszystkie opory, które odczuwamy w relacji z nowo poznanym mężczyzną. Nie boimy się tak bardzo krytycznej oceny. Mówimy wprost o swoim zdenerwowaniu, potrzebach i granicach. Wiemy, że partner nie złamie ustalonych zasad, czego często dopuszczają się nowo poznani mężczyźni.

Jak wzniecić namiętność w przyjacielu, który jest naszym partnerem?

Warto jednak zaznaczyć, że seks z przyjacielem może być mniej namiętny, ponieważ nasza relacja bazuje na silnej więzi emocjonalnej. Nie oznacza to, że mamy ją osłabiać, lecz skupić się na wniesieniu powiewu świeżości. Nie zaszkodzi nam doza tajemniczości. Wyjdźmy czasem same z przyjaciółkami, pojedźmy z nimi na weekend. Pozwólmy, aby on zatęsknił. Zaskoczmy go w sypialni i poza nią. Ubierzmy się inaczej niż dotychczas, wykonajmy inny makijaż. Przygotujmy potrawę, której nigdy nie jedliśmy. Powiew świeżości jest bardzo ważny w związku z przyjacielem, ponieważ wnosi do niego ekscytację. Ta zaś wzmaga pożądanie i dodaje pikanterii erotycznym igraszkom.

 

Magdalena Kukurowska – copywriterka psychologiczna z wieloletnim stażem, która nieustannie zgłębia meandry ludzkich zachowań.

 

Bibliografia:

  1. Miller K., Pawłowicz B.; Seksownik, czyli mądrze i pikantnie, Wydawnictwo Zwierciadło, 2017

Dodaj komentarz