Seks

Co daje nam udane życie seksualne?

Co daje nam udane życie seksualne

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Seksualność stanowi ważny aspekt naszego życia. Często go nie doceniamy lub postrzegamy jako grzeszny. Tymczasem sfera erotyczna pełni szereg funkcji. Co daje nam udane życie seksualne?

Udane życie seksualne daje spokój i wewnętrzną harmonię

Seks pozwala nam rozładować stres i pozbyć się stanów napięcia nerwowego, które negatywnie oddziałują nie tylko na nasze samopoczucie, ale też funkcjonowanie całego organizmu.  Osoby, które wiodą satysfakcjonujące życie erotyczne, rzadziej są spięte i nabuzowane złością. O wiele łatwiej przychodzi im opanowanie, nawet gdy sytuacja jest trudna.

Wiara w siebie a udane życie erotyczne

Udane życie erotyczne sprawia, że nasze poczucie własnej wartości wzrasta. Czujemy się atrakcyjni i godni zainteresowania. Podejmujemy odważne decyzje i bez problemu wyrażamy własne zdanie. Nie boimy się nowych wyzwań, lecz chętnie je podejmujemy. Częściej też wierzymy, iż podjęte przez nas działania zakończą się sukcesem.

Dobry seks daje nam chęć działania

Udane życie seksualne wyrywa nas z letargu. Nagle odnajdujemy w sobie chęć do rozwoju, oddawania się swoim pasjom i działania. Osobom, które mają dobry seks, częściej udaje się uzyskać awans w pracy i pochwałę przełożonych. Tacy ludzie mają w sobie dużo pozytywnej energii, która napędza ich do działania.

Radość życia a udane życie erotyczne

Seksualność, która może się swobodnie rozwijać, zapewnia nam radość życia. Jesteśmy zadowolone z tego, jak nam się wiedzie. W przyszłość patrzymy z optymizmem. Nawet w trudnych sytuacjach zakładamy, że wszystko jakoś się ułożymy. Bardziej doceniamy drobne rzeczy, które dają nam szczęście.

Otwartość i pozytywne nastawienie do ludzi

Udane życie seksualne sprawia, że jesteśmy bardziej otwarci, skłonni do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Wzrasta też nasza kreatywność, a nastawienie do ludzi zmienia się na pozytywne. Zaczynamy patrzeć na życie przez różowe okulary. Dostrzegamy w ludziach dobre cechy, a nie tylko wady. Łatwiej przychodzi nam też szukanie porozumienia.

Dodaj komentarz