bielizna damska
Zdjęcie autorstwa Vitalii Odobesku z Pexels

Bielizna damska ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem, w tym jego najwrażliwszymi partiami. Warto zatem poświęcić jej wyborowi nieco więcej uwagi. Tymczasem często robimy zakupy na szybko, kierując się głównie ceną. Dlaczego właściwy wybór bielizny damskiej jest tak ważny?

Spis treści:

  1. Syntetyczne majtki a nawracające infekcje intymne
  2. Źle dobrany stanik nie chroni kręgosłupa
  3. Źle dobrany biustonosz wbija się w ciało
  4. Źle dobrany stanik deformuje biust
  5. Źle dobrany biustonosz utrudnia oddychanie
  6. Źle dobrana bielizna damska wpędza w kompleksy
  7. Niewłaściwie dobrana bielizna damska powoduje dyskomfort

Syntetyczne majtki a nawracające infekcje intymne

Majtki to element garderoby, który często kupujemy pod wpływem chwili. Zakupy robimy albo w supermarkecie, kierując się niską ceną, albo w sklepie z seksowną bielizną, zwracając uwagę wyłącznie na aspekt wizualny. Tymczasem syntetyczne majtki wykonane z poliestru czy nylonu nie przepuszczają powietrza, przez co grożą nam nawracające infekcje intymne. Aby ich uniknąć, należy sięgać po bieliznę wykonaną z bawełny lub włókien bambusa. Jest ona przyjazna dla skóry i zapewnia prawidłową termoregulację. Warto także postawić na figi zamiast stringów, które wbijają się w miejsca intymne i mogą powodować bolesne otarcia, które stanowią otwarte wrota dla mikroorganizmów potencjalnie chorobotwórczych.

Źle dobrany stanik nie chroni kręgosłupa

Dobrze dobrany stanik ma za zadanie na tyle dobrze przylegać w obwodzie, by odciążać kręgosłup. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza przy większych piersiach. Te nie tylko wyglądają atrakcyjnie, ale też stanowią ogromny ciężar dla kręgosłupa. Niestety, źle dobrany stanik, kupiony pod wpływem chwili, nie odciąża krzyża.

Źle dobrany stanik

Zdjęcie autorstwa Evelyn Chong z Pexels

Źle dobrany biustonosz wbija się w ciało

Czasem kupujemy źle skrojony stanik. Ten wcale nie musi być za mały, by wbijał się w ciało. Czasem wystraczy, że ktoś zbyt wysoko poprowadził fiszbiny przy środku mostku łączącego miseczki. W rezultacie metalowe elementy biustonosza wbijają się w nasze żebra, powodując ogromny dyskomfort. Czasem zdarza się, że mamy do czynienia z kiepskiej jakości ramiączkami, które wbijają się w skórę i ją obcierają. Problem mogą stanowić także metalowe elementy, które służą do regulacji ramiączek. Te również mogą powodować dyskomfort. Ze względu na powyższe, staniki zawsze warto mierzyć w sklepie z bielizną, aby uniknąć sytuacji, w której to przynosimy do domu rzecz nienadającą się do noszenia.

Źle dobrany stanik deformuje biust

Jaki błąd przy zakupie stanika najczęściej popełniają Polki? Okazuje się, że stawiają one na zbyt duży obwód i za małą miseczkę. W rezultacie ta ostatnia deformuje biust. Warto pamiętać o tym, że stanik ma go ładnie zbierać i eksponować, a nie prowadzić do powstania zmian w kształcie czy zwyrodnień.

Źle dobrany biustonosz utrudnia oddychanie

Czasem kupujemy zbyt ciasny obwód stanika. Dzieje się tak, gdy obwód pod biustem znajduje się na granicy rozmiarów. Z jednej strony obwód powinien być stosunkowo ciasny, aby stanik dobrze podtrzymywał biust. Z drugiej zbyt ciasny biustonosz utrudnia oddychanie i krążenie krwi. Nie jest to też zbyt komfortowe rozwiązanie. Pamiętajmy też o tym, że rozmiar rozmiarowi nierówny, dlatego bielizna damska zawsze wymaga mierzenia.

Źle dobrana bielizna damska wpędza w kompleksy

Czasem robimy zakupy w niewłaściwych sklepach z bielizną, co tylko wpędza nas w kompleksy. Gdy stanik kiepsko podtrzymuje biust, ten się nieestetycznie rozlewa. Natomiast gdy mamy mały obwód, to każdy biustonosz jest dla nas za duży, przez co my popadamy w jeszcze większe kompleksy na tle małych piersi.

Niewłaściwie dobrana bielizna damska powoduje dyskomfort

Czasem majtki mają zbyt niski stan, przez co nieestetycznie układają się na pośladkach i powodują uczucie zsuwania się bielizny. Zdarza się, iż materiał, z którego wykonano stanik, mechanicznie drażni skórę. Czasem obcierają nas haftki przy biustonoszu. W związku z tym, iż niewłaściwie dobrana bielizna damska powoduje dyskomfort, jej wyborowi warto poświęcić więcej uwagi.