Specjalna bielizna uciskowa to konieczność dla każdego, kto poddaje się zabiegowi liposukcji. Trzeba ją potraktować jako drugą część zabiegu, bez której efekt nie będzie zadowalający i której brak może być niebezpieczny dla zdrowia.

Z czego jest zrobiona i jakie ma właściwości?

Nowoczesna bielizna uciskowa wykonana jest z bardzo nowoczesnych materiałów – dzianin nowej generacji. Są one bardzo elastyczne i silnie obciskające ciało. Idealnie dopasowują się do sylwetki i kształtują ją tak, że noszenie nie sprawia dyskomfortu. Jest to zaleta włókien elastan, które w połączeniu z bawełną czy poliamidami dają trwałość i elastyczność wyrobu.
Bielizna uciskowa wpływa nie tylko na to, jak ciało będzie wyglądało za kilka tygodni a czasem nawet miesięcy po zabiegu. Dzięki niej gojenie się ran i ogólna rekonwalescencja organizmu przebiega sprawnie i bez zakłóceń. Ucisk wpływa na skórę i obrzęki, które zawsze występują po zabiegu liposukcji. Skóra nie rozciąga się, jest utrzymywana w jednym kształcie przez cały czas noszenia bielizny. Płyny organizmu, które wydzielają się po operacji, dzięki uciskowi cofają się do głębszych tkanek.

Jak ją dobrać?

Szczegółowe zalecenia każdy pacjent usłyszy od swojego lekarza, ale tak jak każde zwykłe ubranie tak i bielizna uciskowa powinna być dobrana do rozmiarów ciała. Początkowo konieczne jest noszenie bielizny nawet 24 godziny na dobę. Dopiero po kilku dniach można ją zdejmować na 1, 2 godziny. Bieliznę można prać tak, jak każdą inną część odzieży. Bywają bielizny bezszwowe, w innych szwy są specjalnie pochowane i nie odciskają się na ciele. Dla Pań producenci mają specjalne „damskie” wersje nieco bardziej eleganckie, niż zwykłe. Zakładanie bielizny uciskowej jest łatwe – poszczególne części mają specjalne szwy i zapięcia, dzięki którym założenie każdej sztuki odzieży nie będzie sprawiało problemu ani bólu po zabiegu.

Korzystanie i zalety

Bielizna uciskowa zrobiona jest ze specjalnych materiałów i noszona jest na bardzo delikatne obszary ciała, które były poddane zabiegowi. Dlatego też podczas korzystania z niej trzeba ściśle przestrzegać zaleceń producenta i samego lekarza. Ze względu na właściwości lecznicze, bielizna nie powinna być prana w dużej ilości detergentów – ciężko jest je odpowiednio wypłukać w praniu ręcznym (pranie w pralce może zniszczyć materiał), jeśli zaś pozostaną w materiale mogą niekorzystnie wpłynąć na skórę. Przed upraniem bielizny trzeba dokładnie zapoznać się również z instrukcją suszenia – nie wolno dopuścić do rozciągnięcia się bielizny.
Jeśli jednak będzie ona stosowana zgodnie z zaleceniami producenta i lekarza, efekty jej noszenia pacjent zobaczy, kiedy przyjdzie czas na jej zdjęcie i kiedy zejdzie ogólna opuchlizna po zabiegu. Sylwetka będzie wymodelowana, skóra bez siniaków i nieodparzona. Jeszcze więcej zalet jest dla wnętrza organizmu – zwłaszcza brak zatorów i skrzeplin, które bez ucisku mogą się po liposukcji tworzyć.