Od pierwszych zabiegów liposukcji do czasów współczesnych bardzo dużo się zmieniło. Liposukcja z dekady na dekadę staje się coraz bardziej efektywnym zabiegiem – i co najważniejsze, coraz bezpieczniejszym. Body-Jet to obecnie najbardziej innowacyjna metoda modelowania sylwetki.

Wodna liposukcja

Liposukcja polega na odessaniu za pomocą kaniuli odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej z miejsc, które są dla pacjenta „problematyczne”. Początkowo zabiegi te były obarczone dużym ryzykiem, ponieważ ciśnienie, które powodowało odessanie tłuszczu, rozrywało przy okazji inne tkanki. Stopniowo zabieg był unowocześniany i dzisiaj metoda Body-Jet jest uważana za jedną z najbardziej nowoczesnych i zarazem najbezpieczniejszych.

Wodna liposukcja Body-Jet wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjenci jeszcze tego samego dnia mogą wrócić do domu. Znieczulenie miejscowe daje również możliwość ciągłego kontaktu z lekarzem przeprowadzającym zabieg. Ta technika liposukcji polega na jednoczesnym wpłukiwaniu kaniulą specjalnego roztworu wodnego ze środkami znieczulającymi i odsysaniu oddzielonych w ten sposób komórek tłuszczowych. Nie dochodzi do uszkodzeń mechanicznych, również utrata krwi podczas zabiegu jest zminimalizowana.

Jakich można się spodziewać efektów?

Podczas jednego zabiegu Body-Jet można usunąć nawet do 5 litrów tłuszczu na 100kg masy ciała. Najlepsze efekty osiągną pacjenci, którzy przed poddaniem się zabiegowi mają prawidłową wagę lub niewielką nadwagę. Odessanie nadmiaru tłuszczu nie powinno zakłócić naturalnych procesów, które zachodzą w organizmie, dlatego też ustalono maksymalne wartości dla konkretnych wag. Podczas jednego zabiegu można usunąć tłuszcz z kilku wybranych przez pacjenta i lekarza miejsc.

Jak w przypadku każdego rodzaju liposukcji, tak również efekty po zastosowaniu techniki Body-Jet zależą w dużej mierze od postępowania pacjenta podczas rehabilitacji. Jeśli zastosuje on wszystkie zalecenia lekarza, efekt będzie znacznie lepszy, niż gdy będzie działał na własną rękę. Pierwsze dni po zabiegu są bolesne, ale znacznie mniej, niż po zabiegu liposukcji tradycyjnej, metodą tumescent, ultradźwiękową, laserową czy wibracyjną. Konieczne jest noszenie specjalnych opatrunków i uciskowej bielizny. Pełne efekty zabiegu pacjent zobaczy po około 2 miesiącach, kiedy będzie można zdjąć już uciskowe ubranie. Jednak czas rekonwalescencji, jaki będzie potrzebny, ściśle zależy od ilości odessanego tłuszczu, miejsca, z którego został on odessany i rozległości zabiegu.

Przeciwwskazania

Jak w przypadku innych rodzajów liposukcji, również technika Water-Jet nie może być zastosowana u osoby z zaburzoną krzepliwością krwi czy cukrzycą. Przeciwwskazaniem jest też nadciśnienie, choroby serca i nerek, niewydolność wątroby, przewlekłe stany zapalne.