przerost piersi

Zadbany biust uchodzi za kwintesencję kobiecości. Niestety, duże piersi stanowią poważne obciążenie dla kręgosłupa. Dużą popularnością cieszy się zabieg zmniejszania sutków.

Mianem macromastii określamy przerost piersi. Czasem biust osiąga rozmiary znacznie przewyższające standardowe wartości. To zjawisko może być uwarunkowane przerostem gruczołowej, tłuszczowej lub obydwu.

Opadanie brodawki

Czasem hipertrofia piersi dotyczy jednego sutka, jednak zazwyczaj przyjmuje charakter obustronny. W przypadku macromastii często obserwuje się opadanie brodawki.

Macromastia – podłoże genetyczne

Przerost piersi może pojawić się w różnym wieku. Zazwyczaj dotyka nastolatki w okresie pokwitania, młode matki i panie, które przechodzą menopauzę. U wielu kobiet macromastia ma podłoże genetyczne. Czynniki takie jak otyłość, ciąża czy menopauza przyczyniają się do ujawnienia informacji zapisanej w DNA.

Przerośnięte piersi – uciążliwe dolegliwości

Przerośniętym piersiom towarzyszy szereg dolegliwości. Panie, które zostały hojnie obdarowane przez naturę, często skarżą się na ból pleców i szyi. Kobiety, dotknięte macromastią, mają problem z doborem ubrań. Wiele z nich nie może sobie pozwolić na aktywność fizyczną. Podczas joggingu pojawia się dyskomfort. Obfity biust nierzadko stanowi źródło kompleksów. Kobiety, które mają duże piersi, często zmagają się ze złośliwymi komentarzami przechodniów.

Operacyjne zmniejszanie biustu

Redukcja piersi za pomocą liposukcji cieszy się dużą popularnością. Ten innowacyjny zabieg pozwala zmniejszyć biust, nie pozostawiając blizn. Panie, które poddają się tej operacji, mogą karmić piersią.

Ryzyko rozstępów

Zabieg przynosi świetne rezultaty u kobiet, których piersi składają się w głównej mierze z tkanki tłuszczowej. W przypadku budowy gruczołowej należy liczyć się z rozstępami i spadkiem jędrności skóry.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Zabieg pozwala zmniejszyć biust. Zaletą redukcji piersi za pomocą liposukcji jest krótki okres rekonwalescencji. Kilka dni po przeprowadzonej operacji można powrócić do swoich obowiązków. Tuż po zabiegu należy nosić specjalne, sportowe staniki. Ostateczny kształt piersi poznamy po upływie 6 miesięcy.

Irmina