Duże oczy o ciekawym kształcie stanowią atut zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zmiana ich kształtu może wydawać się niemożliwa, na szczęście z pomocą przychodzi nam chirurgia plastyczna.

Piękne oczy, przyciągające spojrzenie, to jeden z najczęściej wymienianych atrybutów idealnego partnera/partnerki. Kształt oka odbiegający od ideału może stanowić źródło poważnych kompleksów. Nawet najpiękniejszy kolor tęczówki nie będzie wyglądał intrygująco przy nieciekawej oprawie. Opadająca powieka nadaje twarzy surowego wyglądu.

Operacyjna zmiana kształtu oka

Na szczęście chirurgia plastyczna zna rozwiązania, które pozwalają pozbyć się źródła kompleksów. Jeśli kształt oczu obniża naszą samoocenę, można go zmienić. Zabieg może zdziałać cuda i przy odpowiednich korektach uwydatnić piękno spojrzenia. Za pomocą skalpela wykonuje się odpowiednie nacięcia w miejscu naturalnych załamań skóry – nadmiar skóry i tłuszczu usuwa się i zakłada szwy. Zabieg trwa około godziny, a pacjent nie odczuwa bólu, ponieważ wcześniej została mu podana narkoza. Koszt całego zabiegu waha się między 2500-5500 złotych.

Okres gojenia się ran

Zaraz po operacji stosuje się okłady w celu zmniejszenia obrzęku. Zaleca się 10-dniowy odpoczynek, podczas którego należy spać w pozycji niepozwalającej na przewracanie się w czasie snu na brzuch. Po 5 dniach od operacji lekarz ściąga szwy. Gojącym się ranom towarzyszy ból, toteż łatwo zaopatrzyć się w środki, które przyniosą ulgę w podbramkowych sytuacjach. Proces rekonwalescencji trwa ok. miesiąca. W tym czasie należy odpoczywać i unikać gwałtownych ruchów głowy.

Zagrożenia

Wprawdzie operacja uchodzi za bezpieczną, jednak każda ingerencja chirurgiczna niesie ze sobą pewne ryzyko. W następstwie przeprowadzonego zabiegu mogą pojawić się krwiaki, brak czucia w okolicach oczu, unieruchomienie powieki. Obrzęk i delikatne swędzenie w okolicach operowanej skóry to naturalne skutki uboczne. Stosując się do zaleceń lekarza, po miesiącu będziemy cieszyć się pięknym, przyciągającym spojrzeniem.

Aleksandra Wiktor