Żelatyna a odchudzanie

Na temat żelatyny napisano już wiele artykułów informujących o zagrożeniach związanych z jej spożywaniem. Żelatyna jako bezbarwne ciało stałe, jest pozyskiwane ze sproszkowanych skór, chrząstek i kości zwierzęcych.

Żelatyna zazwyczaj może być wołowa, cielęca lub wieprzowa. Wiele osób na pewno kojarzy dość głośną sprawę, komentowaną szeroko w mediach, związaną z chorobą szalonych krów. Wtedy też rozpoczęła się dyskusja na temat ewentualnej szkodliwości związanej ze spożywaniem pokarmu ze sproszkowanych kości zwierząt.

Występowanie żelatyny w codziennym pokarmie

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że żelatyna jest praktycznie wszędzie, nawet w lekarstwach. W przemyśle spożywczym wykorzystywana jest do zagęszczania szerokiego wachlarza produktów począwszy od produktów deserowych takich jak cukierki, lody, żelki aż po jogurty i galaretki. Występuje ona na liście składników dopuszczonych do spożycia pod symbolem E441. Jeśli w składzie jakiegoś produktów znajdziecie taki symbol, będzie to oznaczać, że produkt zawiera żelatynę. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, z faktu, że przyjmuje w pokarmie sproszkowane kości i chrząstki zwierząt.

Ciężko uciec od żelatyny

Osoby, które świadomie wybierają dietę na przykład wegetarianie i weganie, kategorycznie bronią się przed spożywaniem pokarmu zawierającego składnik jakim jest żelatyna. Każdy kto je smaczny jogurt na pewno nie myśli o tym, że również spożywa żelatynę zrobioną ze sproszkowanego układu kostnego zwierząt. Niestety, w dzisiejszych czasach trudno całkowicie odciąć się od tego rodzaju żywności, na przykład w przypadku przyjmowania lekarstw, każdy lek składający się z otoczki to zasługa żelatyny.

Żelatyna w suplementach diety


Zgodnie z maksymą mówiącą o tym, że jesteśmy tym co jemy warto wziąć pod uwagę możliwość nie konsumowania takiego sproszkowanego odpadu gdy nie jest to konieczne, również podczas odchudzania. Tracić wagę również należy z głową, dlatego warto zwrócić uwagę w momencie przyjmowania suplementów diety wspomagających odchudzanie, czy nie zawierają żelatyny w swoim składzie. Istnieje na rynku wiele preparatów wspomagających odchudzanie, jednak tych naprawdę bezpiecznych dla zdrowie jest tylko kilka. Jednym z najlepszych dostępnych na polskim rynku jest SlimXL. Zawiera on zarówno saszetki z proszkiem do rozpuszczenia w wodzie jak i tabletki, jednak możemy mieć pewność, że w SlimXL nie ma ani grama żelatyny a jedynie same pozytywne dla naszego organizmu składniki.