botox

Zmarszczki na twarzy pojawiające się w okolicy oczu, to właśnie kurze łapki. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna. Są problemem wielu kobiet w średnim i starszym wieku. Istnieją jednak domowe sposoby, dzięki którym opóźnimy proces ich powstawania, Możemy również zdecydować się na zabiegi kosmetyczne, które pomogą się ich pozbyć.

Nawilżanie przede wszystkim

Wraz z upływem czasu, nasza skóra traci swoją elastyczność. Ma na to wpływ również jej odpowiednie nawilżanie. Powinnyśmy stosować odpowiednie kremy nawilżające i regenerujące. A najważniejsze jest to, żeby pić dużo wody. Nasz organizm potrzebuje jej aż dwa litry dziennie!

Owocowe maseczki

Nie zdajemy sobie z tego sprawy, jak bardzo zbawienne działanie na stan naszej skóry mają owoce takie jak papaja, jabłko i cytryna. Ekstrakt, który jest zawarty w papai zmniejsza głębokość zmarszczek. Cytryna ma działanie złuszczające, antybakteryjne i przeciwzapalne. Warto robić okłady z wykorzystaniem tych owoców, a na pewno zobaczymy poprawę stanu naszej skóry. Dobrze na nią wpływa również maseczka z oliwy i zielonej herbaty.

Odpowiednie kosmetyki

Jeżeli chcemy złagodzić zmarszczki lub zapobiec ich powstawaniu, powinnyśmy zainwestować w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry. Już koło 25. roku życia warto zacząć się rozglądać za kremem przeciwzmarszczkowym. Powinien mieć lekkie działanie. Mocniejszym zaczynamy się smarować około 30. roku życia. Musimy zmieniać kosmetyki, wraz z procesami starzenia.

Medycyna estetyczna

Jeżeli chcemy skutecznie wygładzić kurze łapki, to możemy zdecydować się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak botox i kwas hialuronowy. Pierwszy z nich polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji botulinowej w wybrane miejsca na twarzy. Kwas hialuronowy to bezpieczniejsza metoda, ponieważ jest on naturalnym składnikiem skóry. Te zabiegi przynoszą efekty na kilka miesięcy. Jeżeli boimy się igły, istnieje wiele innych metod. Należą do nich m.in. odmładzanie falami radiowymi – skóra jest naświetlana ich wiązką albo lifting twarzy laserem. Dobrze na zmarszczki wpływa peeling kawitacyjny.

Pamiętajmy o tym, że odpowiednia pielęgnacja skóry, dieta i duża ilość wypitej wody mogą znacznie opóźnić procesy starzenia i warto o to dbać nawet w młodym wieku. Jeżeli kurze łapki już się pojawiły na naszej twarzy, to możemy sobie z nimi poradzić dzięki medycynie estetycznej i zabiegom kosmetycznym.

Artykuł napisany przez serwis: LadyTime.pl

Artykuł sponsorowany