Zabiegi Medycyny Estetycznej

Zabiegi wyszczuplające – które są najbardziej skuteczne?

Zabiegi wyszczuplające

PantherMedia A5494820

Kobiety często skarżą się na nadmiar tkanki tłuszczowej. Ten lubi występować na brzuchu, udach i biodrach. Fałdki tłuszczu często stanowią źródło kompleksów. Nic dziwnego, że chcemy się ich pozbyć za wszelką cenę. Nie zawsze jednak jest to łatwe. Po ciąży nie mamy czasu na siłownię i ćwiczenia fizyczne, które pomogłyby nam zgubić zbędne kilogramy i poprawić sylwetkę. Często zdarza się też, iż dzięki diecie i regularnym ćwiczeniom zrzuciliśmy sporo kilogramów, ale nadmiar tkanki tłuszczowej w jednym miejscu wciąż się utrzymuje i nie daje za wygraną. Które zabiegi wyszczuplające są najbardziej skuteczne?

Zabiegi wyszczuplające nie zastąpią diety i aktywności fizycznej

Choć zabiegi wyszczuplające cieszą się coraz większą popularnością, mamy też dostępnych coraz więcej nowoczesnych technologii, to nie zastąpią one diety i aktywności fizycznej. Niestety, nikt jeszcze nie opracował czarodziejskiej różdżki, która zwalniałaby nas z odpowiedzialności za własną sylwetkę. Zabiegi wyszczuplające pomagają poprawić naszą figurę, ale nie zrzucą za nas 40 kilogramów nadwagi, jeśli nie postawimy na trwałą zmianę nawyków żywieniowych i regularną aktywność fizyczną. Tylko niskokaloryczna dieta w połączeniu z ćwiczeniami może pomóc nam zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej.

Kiedy skorzystać z pomocy dietetyka klinicznego?

Łatwo powiedzieć – zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze, dużo trudniej to zrealizować, ponieważ nie każda z nas dysponuje szeroką wiedzą z zakresu dietetyki. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalisty. Dietetyk kliniczny pomoże ci ułożyć plan żywieniowy, ponadto dobierze do niego rodzaj aktywności fizycznej, dzięki któremu zrzucisz zbędne kilogramy.

Na czym polegają zabiegi wyszczuplające?

Zabiegi wyszczuplające polegają na nieodwracalnym uszkodzeniu komórek tłuszczowych, które następnie są usuwane z organizmu w sposób naturalny. Proces ten może trwać do kilku tygodni. Zabiegi wyszczuplające w celu uzyskania optymalnego efektu często też wymagają serii powtórzeń. Zależy to oczywiście od rodzaju wykorzystywanej technologii.

Jak działają zabiegi modelujące sylwetkę?

Zabiegi wyszczuplające mają za zadanie ujędrnić skórę. To dobre rozwiązanie dla kobiet, które zrzuciły zbędne kilogramy, ale borykają się z problemem wiotkiej, wiszącej skóry.  W przypadku gdy skarżymy się na obrzęki, zastoje i wiotkość skóry, najlepiej sprawdzi się endermologia oraz fala uderzeniowa.

Kiedy potrzebna jest liposukcja i zabiegi chirurgii plastycznej?

Czasem mamy do czynienia z dużym nadmiarem tkanki tłuszczowej i ze zbyt dużą ilością wiszącej skóry. W takiej sytuacji zabiegi modelujące sylwetkę nie na wiele się zdadzą. Lepsze rezultaty przyniesie liposukcja w połączeniu z chirurgią plastyczną.

Dodaj komentarz