operacyjna korekta nosa

Krzywy nos często stanowi źródło kompleksów. Osoby, które zostały „obdarowane” przez naturę garbkiem, często uważają, że ich rozmówcy skupiają się na mankamencie urody.

Niemal każdy marzy o symetrycznej twarzy. W rzeczywistości lewa strona nigdy nie jest lustrzanym odbiciem prawej. Gdy asymetria mocno rzuca się w oczy, pojawia się problem. Na szczęście mankamenty urody można usunąć, korzystając z dobrodziejstw chirurgii plastycznej.

Asymetria nosa

W przypadku nosa asymetria może dotyczyć zróżnicowanego kształtu dziurek po lewej i prawej stronie. Choć ta część ciała powinna znajdować się pośrodku twarzy, czasem zdarza się, iż jeden policzek jest większy od drugiego. Nos przesunięty w prawą lub lewą stronę zaburza proporcje. Wiele osób dotkniętych tym defektem decyduje się na operację plastyczną.

Przesłanki do operacji

Korekcie nosa może poddać się każda osoba, której nie czuje się usatysfakcjonowana jego kształtem czy wielkością. Warto jednak pamiętać, iż nie zawsze możemy przewidzieć efekt operacji. Podczas zabiegu może dojść do komplikacji, wobec których nawet najlepszy lekarz jest bezradny. W związku z tym warto skupić się podczas wywiadu kwalifikującego do operacji. Nie ukrywajmy informacji o chorobach, z którymi się zmagamy. Niektóre z nich nie pozwalają zastosować znieczulenia ogólnego.