Twarz i szyja Zabiegi Chirurgii Plastycznej

Dlaczego poddajemy się operacyjnej korekcie nosa?

operacyjna korekta nosa

Krzywy nos często stanowi źródło kompleksów. Osoby, które zostały „obdarowane” przez naturę garbkiem, często uważają, że ich rozmówcy skupiają się na mankamencie urody.

Niemal każdy marzy o symetrycznej twarzy. W rzeczywistości lewa strona nigdy nie jest lustrzanym odbiciem prawej. Gdy asymetria mocno rzuca się w oczy, pojawia się problem. Na szczęście mankamenty urody można usunąć, korzystając z dobrodziejstw chirurgii plastycznej.

Asymetria nosa

W przypadku nosa asymetria może dotyczyć zróżnicowanego kształtu dziurek po lewej i prawej stronie. Choć ta część ciała powinna znajdować się pośrodku twarzy, czasem zdarza się, iż jeden policzek jest większy od drugiego. Nos przesunięty w prawą lub lewą stronę zaburza proporcje. Wiele osób dotkniętych tym defektem decyduje się na operację plastyczną.

Przesłanki do operacji

Korekcie nosa może poddać się każda osoba, której nie czuje się usatysfakcjonowana jego kształtem czy wielkością. Warto jednak pamiętać, iż nie zawsze możemy przewidzieć efekt operacji. Podczas zabiegu może dojść do komplikacji, wobec których nawet najlepszy lekarz jest bezradny. W związku z tym warto skupić się podczas wywiadu kwalifikującego do operacji. Nie ukrywajmy informacji o chorobach, z którymi się zmagamy. Niektóre z nich nie pozwalają zastosować znieczulenia ogólnego.

Budowa nosa

To, jak wygląda nasz nos, jest zdeterminowane przez konstrukcję kostno-chrzęstną. Stanowi ona swego rodzaju stelaż, który pokrywa skóra. Operacja sprowadza się do skorygowania konstrukcji. Po usunięciu fragmentu kostno-chrzęstnego zmienia się wygląd nosa. Choć chirurg ma ogromne pole manewru, warto zachować umiar. Niektóre osoby pragną upodobnić się do idola, nie zwracając uwagi na rysy swojej twarzy. Nie każdemu pasuje niewielki nosek. Wieloletnia pogoń za ideałem bywa zgubna, o czym świadczy przypadek Michaela Jacksona.

Zaufanie do specjalisty

Osoby, które decydują się na korektę nosa, powinny szczerze porozmawiać ze specjalistą i zdać się na jego doświadczenie. Jeśli posłuchamy chirurga, ryzyko, iż po operacji nasza twarz będzie wyglądała nienaturalnie, znacząco się zmniejsza.

Operacyjna korekta nosa

Operacja plastyczna pozwala zmienić kształt i wielkość nosa, warto jednak pamiętać, iż jej rezultat może różnić się od naszych oczekiwań. Nigdy nie uzyskamy wiernego odwzorowania rysów ulubionego aktorki. Wprawdzie kolejne zabiegi przybliżają nas do celu, ale ten znajduje się poza naszym zasięgiem.

Względy zdrowotne

Korekta nosa nie zawsze jest podyktowana względami estetycznymi. Niektóre osoby muszą poddać się zabiegowi ze względu na problemy z oddychaniem. Podczas wypadków samochodowych czasem dochodzi do całkowitego zmiażdżenia nosa. Jego rekonstrukcja staje się koniecznością. W przeciwnym wypadku pacjent nie będzie potrafił normalnie oddychać.

Jeśli po rozważeniu wszystkich „za” i „przeciw” zdecydujemy się na operacyjną korektę nosa, powinniśmy poszukać dobrego chirurga. Nie oddajmy swojej twarzy w przypadkowe ręce. Sprawdźmy opinie w internecie, porozmawiajmy ze znajomymi. Warto też zweryfikować, czy człowiek, który podaje się za chirurga plastycznego, posiada prawo do wykonywania zawodu.

Irmina

Dodaj komentarz