depilacja bikini

Gładka skóra w okolicach bikini bez konieczności regularnego golenia? Taki efekt zapewni jedynie depilacja laserowa. Sprawdźmy, jakich rezultatów możemy spodziewać się po takim zabiegu. Kto może z niego skorzystać? 

Depilacja laserowa cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takiego zabiegu. Właściwie nie ma w tym nic dziwnego, gdyż kilka sesji pozwala na całkowite i długotrwałe pozbycie się zbędnego owłosienia. Już nigdy więcej nie kupować maszynek do golenia, plastrów i bolesnych depilatorów? To brzmi naprawdę kusząco. Zabieg ten przeprowadzać można na właściwie dowolnych partiach ciała. W tym także w okolicach bikini. Wiele kobiet obawia się nieco trwałego usuwania owłosienia z okolic intymnych. Sprawdźmy więc, na czym dokładnie polega depilacja laserowa bikini. Czy jest się czego bać? Jak wygląda taki zabieg?

Depilacja laserowa bikini

Depilacja z użyciem lasera jest najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia. Jeśli więc chcemy pozbyć się włosków ze stref intymnych, to będzie najlepszy sposób. Depilacja laserowa bikini polega na kierowaniu wiązki światła na konkretną partię ciała. Laser dociera w głąb skóry, osłabiając, a następnie niszcząc cebulki włosów. W związku z tym usunięcie owłosienia jest długotrwałe.

Do osiągnięcia idealnie gładkiej skóry, niezbędne jest przeprowadzenie serii takich zabiegów. Ilość jest tu kwestią dość indywidualną. Jednak depilacja laserowa bikini przeważnie powinna być wykonana około 6 razy. Odstęp pomiędzy zabiegami musi wynosić minimum 4 tygodnie.

Depilacja laserowa bikini — dla kogo?

Zabieg, jakim jest depilacja laserowa bikini to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce o siebie zadbać. Przede wszystkim, to świetna opcja dla osób, które mają dość regularnego golenia się maszynką i chcą cieszyć się idealnie gładką skórą. Warto zaznaczyć, że w technologii laserowej duże znaczenie ma pigmentacja. Zabieg gwarantuje szczególną skuteczność u osób mających jasną karnację i ciemne owłosienie.

Depilacja laserowa bikini — jak się przygotować?

Depilacja laserowa bikini wymaga odpowiedniego przygotowania. Powinny się one rozpocząć już kilka tygodni przed wizytą w gabinecie. Pierwszą sprawą jest brak opalania się przynajmniej przez około miesiąc. Tak jak już wcześniej się dowiedzieliśmy, ważny jest kontrast pomiędzy skórą a włoskami, dlatego też wystawianie jej na słońce, czy też stosowanie preparatów samoopalających nie jest dobrym pomysłem. Należy także pamiętać, by już na kilka tygodni przed zabiegiem nie depilować stref, które mają zostać poddane laserowi. Można natomiast golić je maszynką z ostrzem.