Lifestyle

Singielka z wyboru

Singielka z wyboru

W XXI wieku kobieta nie musi zapewniać sobie poczucia bezpieczeństwa poprzez dobre zamążpójście. Może sama na siebie zarabiać, robić karierę zawodową i podejmować niezależne decyzje. Coraz więcej pań mówi o sobie: singielka z wyboru. Czy można być szczęśliwym w pojedynkę?

 

Osoba dojrzała dobrze czuje się w swoim towarzystwie

Jeśli kobieta jest dojrzała emocjonalnie, to nie musi szukać spełnienia i sensu życia w związku. Bardzo dobrze czuje się w swoim towarzystwie. Sama o sobie decyduje, spędza czas tak, jak lubi. Nikt nie czyni jej żadnych wyrzutów. Unika wielu sytuacji konfliktowych związanych chociażby ze sposobem spędzania Świąt.  Coraz więcej kobiet ma rozwojową pracę, ciekawe hobby i spore grono znajomych, z którymi spędza wolny czas. Nie czuje potrzeby wchodzenia w związek.

 

Teraz jestem singielką z wyboru, bo nie mam czasu na związek

Czasem bycie singielką z wyboru ma charakter tymczasowy. Kobieta chce zrealizować się na innych polach, np. pojechać na zagraniczny kontrakt ze swojej firmy i zwyczajnie nie ma czasu na budowanie związku. Zresztą po chwili relacja zaczęłaby się chwiać, bo ona wyjechałaby z kraju na dłuższy czas.

 

Nieudany związek i leczenie ran

Dojrzała kobieta, która ma dobry kontakt ze swoimi emocjami, wie, że wciąż czuje do swojego eks. W związku z tym nie chce nikomu robić złudnych nadziei i zadawać bólu, umawiając się na randki, które donikąd nie prowadzą.  Psycholodzy zgodnie podkreślają, że nieudany związek powinien nas skłonić do refleksji i zastanowienia się. Dobrze jest dać sobie przerwę od randek i nowych znajomości. Czas po rozstaniu warto spędzić w pojedynkę, aby uświadomić sobie pewne błędy i więcej ich nie popełniać. Gdy rany zostaną wyleczone, to taka singielka z wyboru może zacząć dawać szansę mężczyznom, którzy ją zainteresują.

 

Singielka z wyboru niekoniecznie ma bogate życie erotyczne

Gdy piękna kobieta jest sama, to wiele osób albo chce ją swatać, albo widzi w niej modliszkę, która tylko czerpie z męskiej energii seksualnej, ale nie angażuje się w relację. Tymczasem niektóre atrakcyjne panie wcale nie skupiają się na szukaniu erotycznych przygód, tylko na rozwoju osobistym, pracy i kontaktach z przyjaciółmi. Kobietom dużo łatwiej wyłączyć potrzeby seksualne, bo zazwyczaj są one dużo niższe niż u mężczyzn. Ponadto rywalizacja w pracy sprawia, że panie, zresztą podobnie jak mężczyźni, w ogóle nie myślą o seksie.

Dodaj komentarz