Dlaczego sportowcy nie miewają obwisłej skóry, a ich ciało zachowuje młody wygląd nawet w późnym wieku? Ponieważ mają dobrze wyćwiczone mięśnie. Żeby wzmocnić brzuch czy pośladki, wystarczy pójść na siłownię, a żeby mieć jędrne usta, na których dobrze wygląda błyszczyk, trzeba ćwiczyć mięśnie twarzy.

Korzyści z ćwiczeń

Mięśnie to nie tylko tułów, nogi i ręce. Twarz ma ich ponad pięćdziesiąt. Z upływem lat słabną i rozciągają się, powodując, że skóra obwisa. Dlatego, mimo że większość mięśni mimicznych jest aktywna na co dzień, aby były w dobrej formie, potrzebują dodatkowych ćwiczeń. Zmniejszają one efekt zapadającej się z wiekiem twarzy oraz ujędrniają ją i poprawiają ukrwienie cery. Dzięki temu jest ona lepiej odżywiona i ma zdrowszy koloryt. Ćwiczenia pomagają też utrzymać symetrię twarzy. Zazwyczaj robiąc różne miny i wyrażając emocje, mamy tendencję do używania jednych grup mięśni częściej niż innych, przez co z upływem lat staje się to widoczne w postaci nierówności i dysproporcji między różnymi częściami twarzy.

Unikaj marszczenia skóry

Prawidłowo wykonywane ćwiczenia nie powinny powodować marszczenia skóry. Mocne naciskanie na nią również nie służy urodzie, ponieważ niszczy włókna kolagenowe i elastynowe w jej głębszych warstwach. Dlatego gimnastykując mięśnie twarzy, trzeba przytrzymywać skórę dłońmi. Portal YouTube jest pełen filmików instruktażowych z różnymi propozycjami ćwiczeń. Spośród wielu pomysłów można wybrać te, które najbardziej odpowiadają indywidualnym potrzebom.

Na twarzy, której mięśnie są mocne, lepiej wyglądają kosmetyki

Jednym z najlepiej znanych ćwiczeń jest układanie buzi w literkę „O” z jednoczesnym przytrzymaniem skóry wokół warg. Może ono złagodzić opadanie kącików ust oraz spłycić zmarszczki wokół nich. Na takich ustach bardzo ładnie wyglądają połyskliwe kosmetyki, takie jak błyszczyk GLAM SHINE REFLEXION markiL’Oreal,które zwykle zarezerwowane są głównie dla młodych dziewczyn. Ponieważ dzięki ćwiczeniom cera jest jędrniejsza, a cała twarz wygląda młodziej i bardziej promiennie, nie trzeba też mimo dojrzałego wieku rezygnować z mocno pokreślonych oczu. Na twarzy, której mięśnie są mocne, nie opadają powieki. Dzięki temu można wykonać pełny makijaż oka.

Ćwiczenia można rozpocząć w dowolnym wieku. Warto wykonywać je regularnie, kilka razy w tygodniu. Jednorazowa sesja powinna zajmować około pięciu minut. Dzięki tym ćwiczeniom naniesione na twarz kosmetyki, takie jak błyszczyk, będą podkreślać urodę i dodawać cerze blasku.