Wybielanie zębów lampą Beyond POLUS

Wiele osób marzy o olśniewającym uśmiechu, którym mogą pochwalić się gwiazdy Hollywood. Niestety, natura nie dla wszystkich okazała się łaskawa. Jak przywrócić zębom śnieżną biel?

Wybielanie zębów to nie taka prosta sprawa. Osoby marzące o białym uśmiechu często decydują się na zakup specjalnych past do zębów, a nawet preparatów, które mają sprawić, że zęby staną się o wiele jaśniejsze oraz usuną wszelkie przebarwienia. Nie zawsze jednak te metody się sprawdzają – wybielanie domowymi sposobami może dać zauważalny efekt, jednak nie będzie on nigdy spektakularny.

Zęby żółkną z różnych przyczyn – najczęściej jest to nieodpowiednia higiena oraz częste picie kawy, herbaty. Nieładnie prezentują się też zęby palaczy, które tracą biel stopniowo, a dodatkowo nabywają nieładnych przebarwień. Jest na to jednak sposób – wybielanie specjalistycznym urządzeniem czy preparatem u lekarza stomatologa. Jedną z popularnych i chętnie stosowanych metod jest wybielanie lampą Beyond Plus.

Wybielanie lampą Beyond Polus

Wybielanie zębów przy pomocy lampy, to tak naprawdę aktywowanie za pomocą jej światła odpowiedniego, wybielającego preparatu. Żel stosowany przy wybielaniu lampa Beyond POLUS, zawiera w sobie przede wszystkim nadtlenek wodoru. Światło lampy przyspiesza działanie składników aktywnych oraz ich przenikanie poprzez szkliwo do zębiny.

Przygotowanie do zabiegu

Aby zabieg nie był niebezpieczny, stomatolog musi pacjenta odpowiednio przygotować. Przede wszystkim, ważne jest założenie ochronnych okularów, dzięki którym światło lampy nie będzie miało negatywnego wpływu na oczy. Dodatkowo, na usta nakłada się specjalny krem ochronny, a po nałożeniu rozwieracza i specjalnej gazy na twarz, lekarz zabezpiecza dziąsła. Używa się w tym celu żywicy, która po nałożeniu na dziąsła jest utwardzana. Następnie stomatolog nakłada na szkliwo zębów dedykowany zabiegowi żel.

Całość trwa około 45 minut, jednak czas może różnić się w zależności od pacjenta, tego jak silne są przebarwienia. Po wszystkim, lekarz usuwa żel i już wtedy można podziwiać efekty.

Aleksandra Wiktor