Stomatologia Estetyczna

Wybielanie zębów – co warto wiedzieć?

Wybielanie zębów

Zdjęcie autorstwa Dalila Dalprat z Pexels

Każdy z nas marzy o równych i białych zębach, którymi mogą pochwalić się prezenterzy telewizyjni oraz hollywoodzcy aktorzy. W ich przypadku jednak piękne uzębienie nie jest dziełem natury, lecz dobrego stomatologa. Wybielanie zębów pozwala pozbyć się kompleksów związanych z ich nieestetycznym, żółtym odcieniem. Co warto wiedzieć o samym zabiegu?

Spis treści:

  1. Wady zgryzu oraz żółte serce źródłem kompleksów
  2. Domowe wybielanie zębów – czy jest skuteczne?
  3. Jak wygląda profesjonalne wybielanie zębów?
  4. Przeciwwskazania do wybielania zębów

Wady zgryzu oraz żółte serce źródłem kompleksów

Choć mówi się, że uśmiech ukazuje piękno naszej duszy i sprawia, że każdy z nas zyskuje dzięki niemu na atrakcyjności, to w rzeczywistości nie wszyscy lubimy pokazywać zęby. Wiele z nas kontroluje się podczas przebywania w gronie przyjaciół i bliskich. Uśmiechamy, ale się z zamkniętymi ustami, nawet wówczas, gdy coś nas bawi tak mocno, że mamy ochotę parsknąć śmiechem. W takiej sytuacji zazwyczaj przemawiają przez nas kompleksy związane z zębami. Ich żółty odcień oraz wady zgryzu skutecznie zniechęcają do uśmiechu. Na szczęście te problemy można stosunkowo łatwo rozwiązać. W przypadku nieestetycznego odcienia szkliwa sprawdzi się wybielanie zębów. W przypadku wady zgryzu warto zgłosić się po pomoc do ortodonty.

Wady zgryzu oraz żółte serce źródłem kompleksów
Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Domowe wybielanie zębów – czy jest skuteczne?

Na rynku mamy dostępne różne metody wybielania zębów. Najczęściej decydujemy się na te, które możemy przeprowadzić we własnym zakresie. Domowe wybielania zębów obejmują pasty wybielające, specjalne żele, paski oraz nakładki-szyny. Tego typu produkty zazwyczaj jednak nie przynoszą pożądanych rezultatów. Domowe wybielanie zębów może rozjaśnić nasze szkliwo najwyżej o 1 ton. Na dodatek produkty do wybielania zębów dostępne w aptekach i drogeriach nie należą do najtańszych. Nieumiejętnie stosowane mogą zaszkodzić naszemu szkliwu i dziąsłom. Lepiej odkładać co miesiąc pieniądze, które normalnie wydalibyśmy na paski wybielające zęby.  Dość szybko uzbieramy sumę, która umożliwi nam skorzystanie z usług stomatologa.

Jak wygląda profesjonalne wybielanie zębów?

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologa może przebiegać z użyciem lasera lub specjalnych preparatów. W celu wzmocnienia ich działania, naświetla się je specjalną lampą. Wybielanie zębów pod okiem stomatologa przynosi bardzo dobre rezultaty. Szkliwo zostaje wyraźnie rozjaśnione. Fakt, iż zabieg wykonuje dentysta, zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa. Nie musimy się obawiać, że jakiś preparat użyjemy w sposób niewłaściwy, na czym ucierpi nasze szkliwo.

profesjonalne wybielanie zębów
Zdjęcie autorstwa Daniel Frank z Pexels

Przeciwwskazania do wybielania zębów

Nie każdy jednak może poddać się zabiegowi wybielania zębów. Wśród przeciwwskazań wymienia się niektóre choroby o przewlekłym charakterze, w tym nowotwory, próchnicę, afty, stany zapalne dziąseł, nadżerki oraz odsłonięte korzenie zębów. Wybielania zębów nie przeprowadza się też u kobiet w ciąży oraz pań karmiących piersią.

Dodaj komentarz