Wybielanie zębów lampą Beyond

Prędzej czy później nasze zęby zaczynają ciemnieć pod wpływem przyjmowanych pokarmów, kawy, herbaty i papierosów. Regularne szczotkowanie nie zapobiega przebarwieniom w 100%.

Większość przebarwień jest niezwykle trudna do usunięcia. Regularne mycie jamy ustnej specjalnymi preparatami wybielającymi pomoże nam pozbyć się jedynie powierzchownych zmian w kolorze zęba. Głębokie przebarwiania wymagają profesjonalnego zabiegu, takiego jak np. wybielania za pomocą lampy Beyond.

Czym jest wybielanie za pomocą lampy Beyond?

To jednorazowy zabieg, który polega na wybieleniu powierzchni zębów za pomocą specjalnego żelu wybielającego a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel taki bazuje na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach mających zapewnić oczekiwany przez klienta efekt. Żel ten w wyniku naświetlania światłem pochodzącym z lampy Beyond sprawia, że proces wybielania zębów ulega przyspieszeniu oraz skróceniu. Doskonałe efekty uzyskuje się już po 45 minutach spędzonych w fotelu dentystycznym.

Gdzie można wykonać zabieg?

Zabieg jest wykonywany przez doświadczonego lekarza stomatologa w gabinecie dentystycznym. Jest on całkowicie bezpieczny i bezbolesny, choć w niektórych przypadkach może występować lekka nadwrażliwość utrzymująca się do 24 godzin. Trwałość zabiegu określa się na ok. 2 lata w zależności od trybu życia pacjenta.

Jak wygląda przebieg wybielana?

Przed zabiegiem zostanie udokumentowany Twój aktualny kolor zębów, aby stanowił materiał porównawczy. Następnym krokiem jest założenie okularów ochronnych oraz posmarowanie usta wazeliną, aby uniknąć ich nadmiernego wysuszenia. Kolejnym krokiem będzie założenie specjalnego rozwieraka, który umożliwi odpowiedni dostęp światła lampy do wybielanych zębów. Po chwili dentysta rozpocznie zabezpieczanie dziąseł płynną żywicą. Po tym etapie następuje już zabieg właściwego wybielania. Lekarz nakłada na zęby preparat wybielający ze specjalnej strzykawki i odpowiednio ustawia akcelerator Beyond Polus®. Po włączeniu lampy – rozpoczyna się proces wybielania. Trwa on 3 razy. Po skończeniu serii wyjmuje się z ust rozwierak praz porównuje osiągnięty rezultat.

Kto może wybielać zęby lampą Beyond?

Nie ma większych przeciwskazań jeśli chodzi o przystąpienie do zabiegu. Wyjątkiem są osoby poniżej 16stego roku życia, kobiety w ciąży, kobiety karmiące oraz osoby cierpiące na cukrzycę. Główny warunek jaki musi zostać spełniony to posiadanie zdrowych zębów.

Stomatologia estetyczna rozwija się w błyskawicznym tempie. Dlatego jeśli posiadamy jakiekolwiek kompleksy związane z brakiem olśniewającego i zdrowego uśmiechu – powinniśmy rozważyć, czy poddanie się zabiegowi nie pomoże pozbyć się niepewności i nieśmiałości.

Natalia Herzog