Wiodące trendy na jesień 2022
amir sahihi z Unsplash

Jesień zadomowiła się już na dobre. To znak, że należy uzupełnić swoją garderobę o cieplejsze ubrania. Jakie są wiodące trendy na jesień 2022? Okazuje się, że panuje tutaj spora różnorodność. W rezultacie każda z nas powinna znaleźć rozwiązania skrojone na miarę swoich potrzeb. Znalazło się tutaj coś dla miłośniczek klasyki, ale też bardziej szalonych stylizacji. 

Spis treści:

  1. Sukienki noszone na spodnie
  2. Wiodące trendy na jesień 2022! Spodnie z niskim stanem zestawione z krótkim topem
  3. Stylizacje w nurcie dopamine dressing
  4. Jeansowy total look
  5. Moda uliczna w stylu punk rocka
  6. Stylizacje w zgaszonych kolorach
  7. Biało-czarne stylizacje

Sukienki noszone na spodnie

Wiodące trendy na jesień 2022 to często oryginalne, a zarazem lekko szalone stylizacje żywcem wyjęte z początków XXI wieku. Chyba każda z nas pamięta te czasy, gdy sukienki noszone na spodnie stanowiły często spotykany wygląd. Było to rozwiązanie dość praktyczne, biorąc pod uwagę, że w tamtych latach w sklepach można było kupić wyłącznie jeansy z niskim stanem. Te często lubiły zsuwać się z bioder, odsłaniając naszą bieliznę i wywołując dyskomfort. Obecnie mamy do wyboru spodnie różniące się wysokością stanu. Czy ten trend się przyjmie? A może zdecydują się na niego tylko influencerki modowe, aby wykonać ciekawe zdjęcie na Instagram?

Wiodące trendy na jesień 2022! Spodnie z niskim stanem zestawione z krótkim topem

Początek XXI wieku obfitował w różne smaczki modowe. Jednym z nich były spodnie z niskim stanem zestawione z krótkim topem. Takie połączenie dość mocno odsłaniało brzuch. Niekoniecznie posiada walory praktyczne w chłodniejsze dni w roku, a jesień głównie w takie obfituje. To jednak świetna stylizacja dla tych z nas, które regularnie ćwiczą na siłowni i pracują nad płaskim brzuchem.

Stylizacje w nurcie dopamine dressing

Moda dopaminowa bez reszty opanowała europejskie ulice. Pozostaje z nami już trzeci sezon. Jej podstawowym założeniem jest wybór ubrań i dodatków w nasyconych odcieniach, które przyczyniają się do syntezy dopaminy w naszym organizmie. Ta z kolei w naturalny sposób poprawia nam nastrój. Już psychologia koloru zauważyła, że niektóre barwy nas wyciszają, a inne pobudzają. Niewątpliwie stylizacje w nurcie dopamine dressing dodają nam energii do działania, której często brakuje w ponure i chłodne poranki.

Jeansowy total look

Denim nigdy na dobre nie wyszedł z mody. Praktycznie w każdym sezonie nosimy spodnie jeansowe, te jednak różnią się detalami, w tym wysokością stanu i krojem. Niemniej od dawna nie sięgałyśmy po sukienki z denimu, spódnice czy koszule. Teraz nadeszła pora, aby to zmienić. Wiodące trendy na jesień 2022 obejmują jeansowy total look. Krótko mówiąc jeansową sukienkę zestawiamy z denimową kataną. Czy czujesz ten klimat?

Moda uliczna w stylu punk rocka

Punk rock to muzyka buntowników, która narodziła się w Wielkiej Brytanii. To właśnie stamtąd pochodzą najpopularniejsze kapele uprawiające ten gatunek. Moda uliczna w stylu punk rocka jest jednak dużo bardziej stonowana, niż można by przypuszczać. Bardzo modne są oversize`owe koszule z krawatem, które nosimy z szortami i kabaretkami. Możemy też postawić na przeskalowaną, lekko poprzecieraną ramoneskę i czarne rurki.

Stylizacje w zgaszonych kolorach

Kochasz jesień za neutralne kolory i klasyczne kroje? Na szczęście nie musisz zmieniać swoich upodobań. Stylizacje w zgaszonych kolorach wciąż wpisują się w hot trendy tegorocznej jesieni. Proste trencze w odcieniach beżu, brązu i zgniłej zieleni wciąż cieszą się uznaniem milionów kobiet na całym świecie, w tym popularnych fashionistek.

Biało-czarne stylizacje

Biało-czarne stylizacje są dość minimalistyczne, a zarazem kontrastowe, przez co nie pasują do wszystkich typów urody. Dobrze wyglądają u zim oraz u wiosen z podtypem zimy. Pomimo iż bazujemy na eleganckich kolorach, uzyskujemy ciekawą stylizację poprzez kontrast. Jeśli nie lubisz nudy i chcesz ją przegnać ze swoich outfitów, nie musisz od razu sięgać po szalone kroje czy odcienie. Wystarczy, że pobawisz się tym, co masz i zestawisz poszczególne elementy garderoby nieco bardziej kontrastowo.