Seks

Żele intymne – które można łączyć z prezerwatywą?

Żele intymne – które można łączyć z prezerwatywą

freestocks z Unsplash

Ból i dyskomfort to ostatnie, czego chcemy w trakcie miłosnych igraszek. Niestety nie zawsze możemy liczyć na naturalne nawilżenie, a odpowiedni jego poziom jest niezbędny do czerpania z seksu maksimum satysfakcji. Na szczęście z pomocą przychodzą nam żele intymne, po które możesz sięgnąć zawsze wtedy, gdy potrzebujesz dodatkowego nawilżenia lub zwyczajnie chcesz urozmaicić zabawę. Powodów, dla których warto sięgnąć po lubrykanty, jest wiele, ale nie każde z nich można łączyć z prezerwatywą. Od czego to zależy? Podpowiadamy!

Dlaczego w ogóle warto sięgnąć po lubrykanty?

Żele intymne mają bardzo wiele zastosowań i przynoszą nam różne korzyści. Przede wszystkich ich zastosowanie oznacza mniej bólu i więcej przyjemności dla obojga partnerów. Nawet jeśli Twój partner bardzo Cię podnieca, ciało nie zawsze reaguje nawilżeniem, a to prowadzi do dyskomfortu podczas zbliżenia. Lubrykanty zapewnią Wam nie tylko lepsze nawilżenie, ale też o wiele ciekawsze, bardziej intensywne doznania!

Żele są bardzo przydatne również wtedy, gdy chcesz poczuć większą satysfakcję ze stosunków analnych. W przypadku tego typu zabaw nie ma mowy o naturalnym nawilżeniu, a więc lubrykant to Twój sprzymierzeniec.

Żele pozwalają też urozmaicić grę wstępną. Można je wykorzystać na przykład do masażu lub sięgnąć po lubrykanty smakowe, które dostarczą Waszym zmysłom dodatkowych wrażeń. Będą również świetnym urozmaiceniem igraszek solo, bo cudownie współgrają z zabawkami erotycznymi, potęgując doznania. 

Żele intymne zwiększają skuteczność prezerwatyw – jakie wybrać?

Jeśli korzystasz z prezerwatyw, tym bardziej warto sięgnąć po lubrykanty, ponieważ żele intymne gwarantują poślizg. W ten sposób zmniejsza się tarcie, które jest główną przyczyną pękania prezerwatyw. Lubrykanty można stosować zarówno z prezerwatywami lateksowymi, jak i tymi bez lateksu.

Lubrykanty na bazie wody gwarantują przyjemne nawilżenie, a przy tym są bardzo delikatne i nie podrażniają delikatnej śluzówki pochwy oraz jej naturalnego środowiska bakteryjnego. Bez przeszkód można stosować je w połączeniu z prezerwatywami.

Jeśli chodzi o lubrykanty na bazie silikonu – tu sprawa wygląda podobnie. Dają one lepszy i bardziej długotrwały poślizg niż żele na bazie wody. Bez obaw można stosować je z prezerwatywami, choć niekoniecznie sprawdzą się w połączeniu z zabawkami erotycznymi z silikonu.

Z prezerwatywą lepiej nie łączyć lubrykanty na bazie olejów, ponieważ substancje olejowe powodują uszkodzenie prezerwatyw, a więc mamy większe ryzyko zapłodnienia. Nie zaleca się ich do użytku wewnętrznego, ponieważ organizm może mieć trudności z wydaleniem zalegających substancji oleistych.

Znajdź lubrykant dla siebie i czerp maksymalną radość z seksu!

Szukasz lubrykantu, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb? Po zakupy możesz się wybrać do drogerii lub postawić na zdecydowanie bardziej komfortowe zakupy przez internet. Zacznij od sprawdzenia oferty blackbunny.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór żeli, które umilą Ci chwile miłosnego uniesienia. Kupisz tu też o wiele więcej erotycznych gadżetów, takich jak wibratory, dilda czy seksowne przebrania.

Dodaj komentarz