Okolice oczu często zdradzają nasz wiek. Ta część twarzy starzeje się stosunkowo szybko. Na szczęście z pomocą przychodzi nam lifting skroniowy, który przynosi świetne rezultaty.

Lifting skroniowy – wady i zalety

Za sprawą liftingu skroniowego twarz wygląda młodziej, Warto pamiętać, iż ten zabieg posiada zarówno zalety, jak i wady. Osoby, które decydują się na lifting skroniowy, muszą liczyć się z tym, że zabieg zmienia proporcje twarzy. Dochodzi do tego wskutek napinania skóry i zaostrzania rysów kości policzkowych. Choć opis liftingu nie brzmi groźnie, uzyskany efekt może zaskoczyć pacjentkę.

Lifting skroniowy – działanie

Lifting skroniowy wygładza wszelkie zmarszczki i fałdy skórne oraz unosi opadające policzki. Uzyskane rezultaty są na tyle korzystne, iż wiele pań nie myśli o skutkach ubocznych. W skrajnych przypadkach twarz może nabrać azjatyckich rysów.

Lifting skroniowy – przebieg

Podczas zabiegu skóra jest mocno naciągana w okolicy skroni. Choć niektóre kobiety zdają sobie sprawę ze skutków ubocznych, decydują się na zabieg. Niektóre panie wręcz dążą do uzyskania egzotycznego wyglądu twarzy.

Rola wywiadu lekarskiego

Na co warto zwrócić uwagę przed samym zabiegiem? Lekarzowi należy przekazać wszelkie informacje nt. chorób, które mogą utrudnić przeprowadzenie liftingu. Jednocześnie należy pamiętać, iż naciągając skórę, zwiększamy widoczność blizn.

Na rekonwalescencję musimy zarezerwować sobie dwa tygodnie. W tym czasie możemy odczuwać dyskomfort związany z dolegliwościami bólowymi, pieczeniem czy swędzeniem. Na szczęście środki przeciwbólowe rozwiązują problem. Koszt liftingu skroniowego oscyluje wokół 5 tysięcy złotych.

Wojciech Chorąży