W czym może pomóc chirurgia plastyczna?

Obowiązujące kanony piękna wywierają na nas ogromną presję. Uważa się, iż ładny wygląd, smukła sylwetka mogą być wyznacznikami sukcesów, zarówno tych osobistych jak i zawodowych.

Kompleksy nie wpływają niekorzystnie na samopoczucie i pewność siebie. Kobiety często narzekają na mały biust i zbędne kilogramy. Mężczyźni coraz częściej spoglądają na siebie krytycznym okiem. Niedostatki urody nierzadko prowadzą do zamknięcia się w sobie. Wiele osób uważa, że defekty estetyczne utrudniają znalezienie partnera. Osoby, które żyją w stałych związkach, często rezygnują z życia seksualnego w obawie, że mankamenty urody zostaną negatywnie odebrane przez ukochanego.

Jeśli nie samoakceptacja, to co?

Kompleksów można się pozbyć. Warto zaakceptować swoje ciało. Pewne niedostatki można skorygować makijażem, dietą czy ćwiczeniami. Niestety, tradycyjne rozwiązania nie zawsze przynoszą pożądane rezultaty. Osobom, które cierpią z powodu niedostatków urody, z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna.

W czym operacje mogą pomóc?

Za sprawą operacji plastycznych można pozbyć się różnych mankamentów. W przypadku kobiet dużą popularnością cieszą się zabiegi powiększania piersi. W związku z tym, iż panie często nie są zadowolone ze swojej sylwetki, chętnie poddają się liposukcji. Choć dieta i aktywność fizyczna przynoszą świetne rezultaty, nie usuwają tkanki tłuszczowej z problematycznych partii ciała. Czasem interwencja chirurgiczna staje się koniecznością.

Kompleksy często dotyczą też rysów twarzy. Ich źródłem mogą stać się odstające uszy czy opadająca powieka. Garb na nosie nie dodaje uroku, toteż wiele osób poddaje się zabiegowi prostowania. Odstające uszy często stają się przyczyną szykan ze strony rówieśników. W związku z tym, iż rodzice pragną, aby ich dzieci były szczęśliwe, coraz częściej zwracają się z prośbą o pomoc do chirurga plastycznego.

Operacji plastycznej może się poddać każdy, kto nie jest zadowolony ze swojego wyglądu. Kliniki oferują wiele ciekawych rozwiązań. Np. zabieg powiększania piersi można przeprowadzić na kilka sposobów. Panie, które nie są przekonane do implantów, mogą zdecydować się na przeszczep tłuszczu pobranego z ud.

Aleksandra Wiktor