Zabiegi laserowe Zabiegi Medycyny Estetycznej

Na czym polega zabieg Mona Lisa Touch?

zabieg Mona Lisa Touch

Zabiegi, które przeprowadza się przy użyciu lasera, są coraz bardziej popularne. Za ich sprawą można odessać tłuszcz i poprawić wygląd skóry. Na czym polega zabieg Mona Lisa Touch?

Metody laserowe znalazły zastosowanie zarówno w medycynie estetycznej, jak i ginekologii. W związku z tym, iż tego typu zabiegi są mało inwazyjne, pacjenci chętnie z nich korzystają. Laser nie pozostawia blizn, aczkolwiek u osób wrażliwych może powodować dolegliwości bólowe.

Zabieg z zastosowaniem lasera Mona Lisa Touch jest wykorzystywany w ginekologii estetycznej. Za jego sprawą można zwiększyć napięcie mięśni i poprawić nawilżenie pochwy. Temu zabiegowi poddają się panie po porodzie oraz kobiety, które borykają się z nietrzymaniem moczu i nawracającymi infekcjami intymnymi.

Na czym polega zabieg Mona Lisa Touch?

Metoda polega na wprowadzeniu specjalnej końcówki lasera do pochwy. Wiązka energii nagrzewa tkanki, które pod jej wpływem kurczą się i rozciągają. Jednocześnie pobudzają organizm do produkcji kolagenu, który odpowiada za napięcie i elastyczność waginy. Dodatkowo, wzrasta produkcja glikogenu, który wpływa korzystnie na nawilżenie okolic intymnych. W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów, zabieg należy powtarzać co kilka tygodni. Jedna sesja trwa zaledwie kilkanaście minut.

Wskazania i przeciwwskazania

Zabieg przy wykorzystaniu lasera Mona Lisa Touch nie wymaga długiej rekonwalescencji. Przez dwa tygodnie od przeprowadzenia zabiegu należy zachować wstrzemięźliwość i unikać gorących kąpieli. Jednocześnie warto ograniczyć wysiłek fizyczny do minimum. Warto pamiętać, iż zabiegu nie przeprowadza się u ciężarnych. Wśród przeciwwskazań wymienia się również infekcje okolic intymnych, miesiączkę, ciążę i choroby nowotworowe. Metoda nie wymaga właściwie żadnych przygotowań, aczkolwiek lekarz powinien zapoznać się z ostatnimi wynikami cytologii.

Z działania lasera korzystać profilaktycznie np. przed planowaną ciążą czy zbliżającą się menopauzą. Laser może uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami procesów starzenia.

Aleksandra Wiktor

Dodaj komentarz