zabieg Mona Lisa Touch

Zabiegi, które przeprowadza się przy użyciu lasera, są coraz bardziej popularne. Za ich sprawą można odessać tłuszcz i poprawić wygląd skóry. Na czym polega zabieg Mona Lisa Touch?

Metody laserowe znalazły zastosowanie zarówno w medycynie estetycznej, jak i ginekologii. W związku z tym, iż tego typu zabiegi są mało inwazyjne, pacjenci chętnie z nich korzystają. Laser nie pozostawia blizn, aczkolwiek u osób wrażliwych może powodować dolegliwości bólowe.

Zabieg z zastosowaniem lasera Mona Lisa Touch jest wykorzystywany w ginekologii estetycznej. Za jego sprawą można zwiększyć napięcie mięśni i poprawić nawilżenie pochwy. Temu zabiegowi poddają się panie po porodzie oraz kobiety, które borykają się z nietrzymaniem moczu i nawracającymi infekcjami intymnymi.

Na czym polega zabieg Mona Lisa Touch?

Metoda polega na wprowadzeniu specjalnej końcówki lasera do pochwy. Wiązka energii nagrzewa tkanki, które pod jej wpływem kurczą się i rozciągają. Jednocześnie pobudzają organizm do produkcji kolagenu, który odpowiada za napięcie i elastyczność waginy. Dodatkowo, wzrasta produkcja glikogenu, który wpływa korzystnie na nawilżenie okolic intymnych. W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów, zabieg należy powtarzać co kilka tygodni. Jedna sesja trwa zaledwie kilkanaście minut.

Wskazania i przeciwwskazania

Zabieg przy wykorzystaniu lasera Mona Lisa Touch nie wymaga długiej rekonwalescencji. Przez dwa tygodnie od przeprowadzenia zabiegu należy zachować wstrzemięźliwość i unikać gorących kąpieli. Jednocześnie warto ograniczyć wysiłek fizyczny do minimum. Warto pamiętać, iż zabiegu nie przeprowadza się u ciężarnych. Wśród przeciwwskazań wymienia się również infekcje okolic intymnych, miesiączkę, ciążę i choroby nowotworowe. Metoda nie wymaga właściwie żadnych przygotowań, aczkolwiek lekarz powinien zapoznać się z ostatnimi wynikami cytologii.

Z działania lasera korzystać profilaktycznie np. przed planowaną ciążą czy zbliżającą się menopauzą. Laser może uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami procesów starzenia.

Aleksandra Wiktor