implanty bródki

Nie każdy z natury ma idealne rysy twarzy czy ładnie zarysowane profil. Zaburzone proporcje często stanowią źródło kompleksów. Z pomocą przychodzą nam chirurgia plastyczna i implanty.

Implanty bródki mogą być stosowane w różnych przypadkach, dokładnie tak samo jak inne implanty twarzowe. A wszczepić można wszystko, np. implanty żuchwy czy policzków. Powodów może być wiele, często jest to po porostu zaburzenie w proporcjach twarzy. W wielu przypadkach broda jest zbyt mała lub cofnięta, co często wygląda nienaturalnie. Wszczepienie implantów pozwala przywrócić proporcje twarzy i ładnie wyrysować jej profil.

Implant po korekcie nosa

Proporcje buzi mogą być też zaburzone przez przeprowadzoną wcześniej korektę nosa. Nikt podczas operacji nosa nie myśli o tym, że zmiana jego kształtu może zaburzyć harmonię rysów. Jednak dzięki implantom bródki można szybko skorygować efekty poprzedniej operacji.

Wszczepienie implantów osobom po wypadkach

Implanty często stosuje się również w przypadkach, kiedy to osoba uległa wypadkowi,. Zdarza się niestety, że w wyniku losowych zdarzeń ciało ulega uszkodzeniu, w tym i twarz. Jednak dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, można łatwo zrekonstruować poprzednie kształty stosując właśnie implanty twarzowe, w tym implanty bródki.

Efekty

Dzięki wszczepieniu implantów kontur brody uwydatnia się, poprawione są proporcje pomiędzy twarzą a szyją. Dodatkowo, dzięki likwidacji, np. cofniętego podbródka rysy twarzy harmonizują się. To jak duży będzie implant zależy tylko od pacjenta, warto jednak swoje decyzje konsultować z lekarzem, który oceni, czy wybrana wielkość implantu na pewno będzie odpowiednia i w razie czego doradzi inny.

Zabieg wszczepienia implantów

Zabieg nie jest skomplikowany i właściwie bezbolesny. Najczęściej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, jednak zdarza się, że konieczne jest znieczulenie ogólne. Co więcej, nie pozostawia widocznej blizny, gdyż lekarz robi nacięcie wewnątrz jamy ustnej i to właśnie od tamtej strony wszczepiany jest implant. Po zabiegu nie ma konieczności pozostania w szpitalu, jednak przez kilka kolejnych dni pacjent powinien pozostać na płynnej diecie.

Aleksandra Wiktor