zabiegi antycellulitowe

Wiele kobiet zmaga się z problemem cellulitu. Nie pozbędziemy się pomarańczowej skórki za pomocą domowych sposobów. Z pomocą przychodzą nam specjalistyczne zabiegi.

Uporczywa, pomarańczowa skórka to problem wielu kobiet – cellulit bardzo łatwo „wyhodować”, jednak pozbycie się go wymaga nie lada starań. Na rynku istnieje wiele kosmetyków, których producenci obiecują szybką redukcję cellulitu. Często jednak niewiele w tym prawdy – pieniądze wydane na specjalne kremy i balsamy można spożytkować o wiele lepiej.

Cryoshaping – co to takiego?

Dla osób, które chcą się pozbyć cellulitu ratunkiem może okazać się zabieg cryoshaping, który skutecznie walczy i redukuje pomarańczową skórkę. Przebiega w kilku etapach, w kilku sesjach, jednak efekty mogą być nawet bardziej niż zadowalające.

W metodzie ważne jest podzielenie jej na cztery różne etapy, dzięki czemu zabieg działa na wielu płaszczyznach i skutecznie likwiduje problem cellulitu. W Cryoshaping stosuje się kilka urządzeń i kosmetyków: aparat do kriostymulacji, do presoterapii, oraz odpowiednie preparaty.

Etapy zabiegu

Pierwszy etap polega na zastosowaniu zimnego nadmuchu na skórę, czyli kriostymulacji. Dzięki chłodnemu, silnemu strumieniowi, naczynia powierzchniowe kurczą się, a duże naczynia krwionośne wewnątrz organizmu rozszerzają. Dzięki temu, przepływ krwi jest wzmożony, co pozwala na lepsze ukrwienie narządów wewnętrznych oraz pozbycie się produktów przemiany materii. Dodatkowo, etap ten rozluźnia mięśnie i zwiększa ich siłę.

Etap drugi polega na wmasowywaniu w ciało odpowiednich kosmetyków oraz owinięcie go folią. Używane są tu specjalne, nowoczesne preparaty. Etap ten przebiega jednocześnie z etapem trzecim, czyli drenażem limfatycznym. Pozwala to między innymi na lepsze dotlenienie tkanek, pozbycie się toksyn, a także rozbicie tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry oraz usprawnienie pracy układu odpornościowego.

Ostatni etap polega na delikatnym usunięciu kosmetyków z ciała oraz relaksującym masażu by uspokoić skórę i pozbyć się uczucia napięcia. W tym celu używa się specjalnego, nawilżająco – regeneracyjnego balsamu.

Aby uzyskać zadowalające efekty powinno się poddać serii od 8 do 10 zabiegów, najlepiej przeprowadzając dwa w tygodniu.

Aleksandra Wiktor