Lifestyle

Talerze żeliwne do sztangi i hantli – jak wybierać?

Talerze żeliwne do sztangi i hantli

grafika przekazana przez partnera

Domowa siłownia to świetny sposób na regularne wykonywanie treningów, we własnym zaciszu. Wybierając rozmaite sprzęty nie można zapominać o hantlach lub sztandze. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie rozmaitych treningów, także tych intensywnych, służących budowaniu masy mięśniowej. Jak jednak dobierać talerze żeliwne, hantle czy sztangę?

Talerze żeliwne – dla treningów o różnym stopniu intensywności

Stawiając na trening, który ma wpływać efektywnie na całe ciało, warto wybrać odpowiednie talerze żeliwne, które pozwolą na stosowanie wraz ze sztangą bądź hantlami, a także na uzyskanie treningu o indywidualnie dopasowanym stopniu intensywności.

Talerze żeliwne dostępne są w wersjach o różnej wadze. Dzięki temu mogą posłużyć do wykonania treningu dla osób początkujących, dla tych, którzy liczą na budowanie masy mięśniowej, ale i poprawę siły fizycznej. Hantle bądź sztanga wraz z wybranymi talerzami, sprawdzają się podczas rozgrzewki, a także treningu właściwego.

Obciążniki żeliwne – jak dobrać odpowiednie?

Najważniejszy parametr pozwalający właściwie dobrać obciążniki żeliwne, to średnica gryfu. Od tego bowiem zależy, czy będą one idealnie pasowały do gryfu, co pozwoli nie tylko na efektywny, ale i bezpieczny trening.

Trzeba również zastanowić się nad wagą obciążników. Osobom początkującym zwykle polecane są te o masie wynoszącej od pół do około dwóch kilogramów. Bardziej zaawansowani mogą postawić na większą masę lub większą liczbę obciążników, które będą dokładane do sztangi czy hantli. Tym samym można regulować poziom intensywności treningu.

Obciążniki do sztangi – czy warto wybierać markowe produkty?

Decydując się na obciążniki do sztangi można zauważyć, że na rynku dostępnych jest sporo produktów. Różnią się one w dużej mierze ceną. Czy warto stawiać na te droższe, markowe? Zdecydowanie tak, ponieważ to gwarancja odpowiedniej trwałości, idealnego dopasowania, a zatem równie efektywnego, co bezpiecznego treningu.

Markowe, żeliwne obciążenie na sztangę będzie również dostępne w różnych wersjach, w tym przypadku uda się znaleźć obciążenia o różnej masie, co sprzyja przeprowadzaniu urozmaiconych treningów. Ponadto markowe akcesoria zapewniają kompatybilność i zdecydowanie łatwiej znaleźć kolejne elementy do siebie pasujące.

Dla każdego, do dowolnego treningu

Choć hantle czy sztangi z wymiennymi talerzami żeliwnymi kojarzymy głównie z treningiem siłowym, to świetny sposób na pracę nad całą sylwetką i poszczególnymi jej partiami. Co więcej, na takie akcesorium treningowe mogą się zdecydować nawet panie, ponieważ nie trzeba brać się za ciężkie obciążniki, które się niezbędne przy budowaniu masy mięśniowej.

Właściwie dobierając talerze żeliwne do hantli i sztangi można przeprowadzić różne typy treningów, urozmaicić je, wykonać rozgrzewkę oraz trening właściwy. 

Dodaj komentarz