Moda

Paski męskie – jak wybrać pasek na lata?

Paski męskie – jak wybrać pasek na lata

grafika przekazana przez partnera

Panowie zarówno do jeansów, jak i spodni garniturowych bardzo często noszą paski. Spełniają one bowiem funkcje praktyczne – podtrzymują spodnie na miejscu i nie pozwalają na ich zsuwanie się – lecz również odpowiadają za estetykę całej stylizacji. Jak wybierać paski męskie? Czym się kierować podczas dobierania tego akcesorium zarówno do klasycznych jeansów, jak i eleganckich spodni garniturowych?

Paski męskie – właściwy rozmiar to podstawa

Zanim zaczniemy szukać wśród konkretnych modeli pasków, należy dowiedzieć się, jak dobrać odpowiedni rozmiar. Paski męskie dostępne są bowiem w różnych długościach, a ten parametr decyduje nie tylko o wygodzie użytkowania, lecz również o tym, jak finalnie będzie się prezentowała cała stylizacja. Równie ważna jest szerokość paska. Jak dobierać paski pod tym względem?

Należy zmierzyć obwód w pasie, bo długość paska musi być jak najbardziej do niej zbliżona, ale nie można zapominać o zostawieniu pewnego zapasu. Paski męskie najczęściej oferują długość 110-120 cm. Idealna długość to zatem ta, która obejmuje zmierzony obwód oraz zapas wynoszący około 13-16 cm. Pasek zapinamy bowiem najczęściej w trzeciej dziurce od końca.

Równie ważna jest szerokość – dostępne są modele węższe oraz szersze. Szerokość musi być dopasowana do szlufek w spodniach. To kwestia nie tylko wygodnego noszenia paska, ale i tego, jak on się prezentuje.

Pasek skórzany męski – dlaczego warto na niego postawić?

Jeśli zależy nam na tym, aby to akcesorium przetrwało długi czas użytkowania, musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest ono wykonane. Pasek skórzany męski to dobry wybór i gwarancja, że posłuży on przez długie lata, mimo codziennego zakładania i zdejmowania.

Skórzane paski nie wycierają się, materiał nie kruszeje i się nie łuszczy, dlatego zawsze wygląda estetycznie. Galanteria skórzana jest przy tym niezwykle estetyczna, ale i uniwersalna. Takie paski pasują zarówno do jeansów, jak i eleganckich spodni garniturowych.

Pasek do jeansów – nie tylko skórzany

Choć skórzane paski do spodni należą do najlepszych pod względem jakości, a także wytrzymałych i eleganckich, można zdecydować się na inne wykonanie. Ciekawym rozwiązaniem może być pasek do jeansów parciany, ale i pleciony. Te ostatnie wersje również dostępne są jako wykonane ze skóry.

Mniej formalne, kolorowe, zwracające na siebie uwagę – w przypadku jeansów nie trzeba rezygnować ani z żywych kolorów, ani też z nietypowych propozycji. W końcu w grę wchodzą najczęściej codzienne stylizacje, do tego wybierane na wyjścia na imprezę czy spotkanie ze znajomymi. Można więc porzucić nieco formalne wydanie, a zamiast tego pobawić się modą, kolorami, wzorami czy detalami, by uatrakcyjnić ubiór. Pasek to w końcu praktyczny dodatek!

Wersje kolorystyczne

A co z kolorami? Lepiej sprawdzi się czarny pasek do spodni czy brązowy pasek do spodni? Wszystko zależy od tego, jaki ubiór wybieramy na co dzień, a także na jakie okazje korzystamy z paska. Zarówno wersje czarne, jak i brązowe są najbardziej uniwersalne, dlatego warto je mieć w swojej kolekcji pasków, a wolne miejsce uzupełnić o żywsze kolory.

Dodaj komentarz