Lifestyle

Romantyczny wypad do Wrocławia – co zobaczyć, gdzie się zatrzymać?

pixabay

Stolica Dolnego Śląska to miejsce, które niezmiennie przyciąga rzesze turystów, zarówno w sezonie wiosenno-letnim, jak i poza nim. Centrum miasta Wrocławia ma nam do zaoferowania wiele atrakcji, począwszy od Panoramy Racławiskiej, Muzeum Narodowego, przez Narodowe Forum Muzyki i Operę, po świetne restauracje zlokalizowane w zakamarkach wrocławskiego rynku. Gdy pogoda sprzyja już wieczornym spacerom, przesiadywaniu nad Odrą czy nocnym zabawą na Starym Mieście, Wrocław staje się idealnym miejscem na romantyczny wypad we dwoje. Przyjeżdżając do stolicy województwa dolnośląskiego, warto wcześniej zająć się opracowaniem planu zwiedzenia, a także znaleźć komfortowy nocleg w samym centrum Wrocławia, którego lokalizacja pozwoli nam dogodny dojazd do najciekawszych miejsc dla zakochanych. Jeżeli zajmiemy się tym odpowiednio wcześnie, możemy liczyć na zalezienie apartamentów o wysokim standardzie, a jednocześnie w atrakcyjnych cenach.

·        Stolica Dolnego Śląska idealnym miejscem na wypad we dwoje

·        Wrocław tradycyjny i nowoczesny – atrakcje w centrum miasta

·        Luksusowe apartamenty Wrocław czy tanie noclegi – co wybrać?

·        In The Sky – apartamenty we Wrocławiu wynajem

Stolica Dolnego Śląska idealnym miejscem na wypad we dwoje

Wrocław pozostaje jednym z najchętniej odwiedzanych polskich miast przez zagranicznych turystów. Niezmiennie oferuje szereg turystycznych atrakcji, świetną gastronomię, nowoczesne miejsca rekreacji, a także spore zaplecze wydarzeń kulturalnych. Wieczorem wrocławski rynek zamienia się w jedno z najbardziej klimatycznych Starych Miast w Europie. Wypad we dwoje możemy rozpocząć w Operze czy na koncercie w NFM, by następnie spędzić wspaniały wieczór w jednej z wielu rekomendowanych przez krytyków restauracji, z których słynie wrocławski rynek. Przechodząc spacerem na Ostrów Tumski możemy natknąć się nawet na latarnika, który wieczorem zapala tradycyjne miejskie latatnie ku uciesze mijających go turystów. 

Wrocław tradycyjny i nowoczesny – atrakcje w centrum miasta

Kilkudniowy wypad do Wrocławia wymaga od turystów dobrego rozplanowania szlaku zwiedzania kluczowych i historycznych atrakcji miasta. Jeżeli chcemy zacząć od tego, co stanowi o kulturowym dziedzictwie stolicy Dolnego Śląska, warto zobaczyć Panoramę Racławicką, a także sąsiadujące z nią Muzeum Narodowe. Stamtąd blisko do jednej z najpiękniej zachowanych starówek w Polsce – Ostrów Tumski po zmroku to miejsce absolutnie magiczne. W okolicach godziny 22 wrocławski rynek zmienia się w jedną z najbardziej nowoczesnych przestrzeni nocnej rozrywki. Kultowe kluby, bary i restauracje pracują niemal do białego rana.

Luksusowe apartamenty Wrocław czy tanie noclegi – co wybrać?

Pod względem bazy noclegowej Wrocław ma do zaoferowania wiele opcji zróżnicowanych zarówno pod kątem lokalizacji, jak i standardu. Jeżeli większość czasu spędzamy poza miejscem noclegu, a to traktujemy jedynie jako bazę do spędzenia nocy, możemy postawić na tanie apartamenty na obrzeżach, choć zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem okaże się wybór czegoś w ścisłym centrum Wrocławia. Jeżeli natomiast cenimy sobie hotelowy standard Premium, z pewnością oczekiwania spełnią luksusowe apartamenty w okolicach rynku.

In The Sky – apartamenty we Wrocławiu wynajem

Na romantyczny wypad w magiczne miejsce – wynajmij apartament we Wrocławiu z iście niebiańskim widokiem. Jeżeli interesuje Państwa wynajem apartamentu o niepowtarzalnej estetyce i najlepszym widoku na panoramę w ścisłym centrum miasta, serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty In The Sky Apartments Wrocław. Nasze apartamenty znajdują się w Sky Tower Centrum, co sprawia, że z dumą możemy o nich powiedzieć, jako o apartamentach zlokalizowanych „w chmurach”. To doskonała lokalizacja, standard premium, a przede wszystkim bliskość najważniejszych punktów miasta.

Dodaj komentarz