korekta piersi

Panie, które pragną powiększyć piersi, powinny pamiętać o rekonwalescencji. Po zabiegu lekarze zalecają noszenie specjalnego stanika. Jak wybrać odpowiednią bieliznę?

Biust to atrybut kobiecości, jednak nie każda z pań zadowolona jest z rozmiaru, wyglądu swoich piersi. Najpopularniejszą operacją jest wszczepienie odpowiednich implantów, jednak niektóre z pań decydując się na podniesienie biustu, czy też jego zmniejszenie. Bez względu na rodzaj wykonywanego zabiegu, każda z pacjentek musi liczyć się z określonym okresem rekonwalescencji. W tym czasie lekarze zalecają noszenie specjalnego stanika.

Specjalistyczny stanik – w jakim celu?

Stanik pooperacyjny pomaga w zagojeniu się wszelkich ran. Dzięki temu, że biust utrzymany jest na odpowiednim poziomie, nie przesuwa się, a kształt, jaki został nadany w czasie operacji, zostaje zachowany. Dodatkowo, w przypadku implantów, taki stanik nie powoduje ich przemieszczania się, dzięki temu pozostają na swoim miejscu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W wyborze stanika pooperacyjnego powinien pomagać lekarz. Ważny jest przede wszystkim rozmiar biustonosza, nie może mieć za małej miseczki i musi być odpowiednio dobrany w obwodzie, żeby spełnić swoje zadanie odpowiednio. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonany. Nie powinien uwierać i warto byłoby, żeby był solidnie wykonany ze względu na to, że powinno się go nosić zarówno rano jak i wieczorem.

Biustonosze pooperacyjne są nieco inne niż zwykłe. Przypominają bardziej krótki top, w przypadku staników dla pań po operacji wszczepienia implantów, posiadają dodatkowy pas nad biustem, który zapobiega ich przemieszczaniu się.

Może się jednak zdarzyć, że dany sklep nie będzie posiadał stanika w odpowiednio dużym rozmiarze, gdyż te często są okrojone. Dlatego warto wiedzieć, ze dobry, zwykły stanik może zastąpić taki specjalistyczny. Nie będzie to dokładnie to samo, jednak przy miseczce odpowiedniej wielkości, dobrym dopasowaniu w obwodzie i braku fiszbin, zwykły stanik też może okazać się odpowiedni. Warto jednak najpierw dokładnie rozejrzeć się za biustonoszem pooperacyjnym.

Aleksandra Wiktor