Endermomasaż sposobem na relaks i piękne ciało

Wraz z rozpoczęciem wakacji zwracamy coraz większą uwagę na nogi. Każda kobieta chce wyglądać nienagannie, spacerując brzegiem morza. Jak uporać się z pajączkami?

Pajączki na nogach to ogromny problem wielu kobiet. Wyglądają nieestetycznie, a latem bardzo ciężko to ukryć. Najczęściej pojawiają się na udach. Są powodem, dla których spora część kobiet rezygnuje latem z krótszych sukienek czy spodenek. Ponadto, mogą być nie tylko defektem estetycznym, a oznaką poważnej choroby.

Pajączki na nogach pojawiają się kiedy pękają naczynka krwionośne. Powodów może być wiele, zarówno choroba jak i styl życia. Brak ruchu, nieodpowiednia dieta, niewygodne obuwie sprzyjają pojawianiu się tych nieestetycznych linii. Obecność popękanych naczynek może być też zwiastunem pojawienia się żylaków.

Pajączków można się skutecznie pozbyć. W niektórych przypadkach wystarcza zastosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych, jednak zazwyczaj potrzebna jest interwencja specjalisty. W ofercie zabiegów medycyny estetycznej można znaleźć kilka, które błyskawicznie usuną powstałe na nogach, ale i twarzy, pajączki.

Metoda laserowa

Laser jest używany w przypadku wielu defektów. Wykazuje skuteczność zarówno w przypadku cellulitu, przebarwień. Często stosowany jest w ginekologii estetycznej. Zabieg metodą laserową może również usunąć powstałe na nogach pajączki. Światło lasera powoduje obumieranie otwartych naczynek. Dzięki temu pajączki, które pojawiły się na skórze znikają. Zabieg może być stosowany kilkakrotnie, w zależności od ilości zmian skórnych. Jest bezbolesny, jednak może sprawiać dyskomfort.

Skleroterapia

Do usuwanego naczynka wstrzykiwany jest, za pomocą cieniutkiej igły, preparat, który zamyka uszkodzone naczynko, a tym samym blokuje krwawienie. Zabieg jednak ma tę wadę, ze aby uzyskać pożądany efekt, trzeba czasami poddać się wielu seriom.

Krioterapia

Bezbolesny zabieg polegający na zamrażaniu uszkodzonych naczynek. W tym wypadku stosowany jest ciekły azot, dzięki czemu metoda jest bezbolesna. Nie zawsze jednak przynosi efekty, dodatkowo istnieje wiele przeciwwskazań do jego wykonania.

Aleksandra Wiktor