Lifting bez użycia skalpela! Sculptra to rewolucyjna metoda kompleksowego poprawiania kondycji skóry. Każda kobieta poczuje się o lata młodziej! Wspaniałym efektem można cieszyć się bardzo długo.

Sculptrę, bo o niej mowa, wykorzystuje się do powiększania objętości okolic skóry, szczególnie do korekcji zagłębień, bruzd, zmarszczek, fałdów skórnych oraz blizn.

– Może być również stosowana do korekcji znacznych braków objętości skóry w przypadku zaniku tkanki tłuszczowej – tłumaczy Prof. Paweł Surowiak z Instytutu DermaMed we Wrocławiu.

Sculptra nie służy do usuwania pojedynczych zmarszczek, raczej do kompleksowego poprawienia kondycji skóry. To swoisty lifting bez użycia skalpela!

Sculptra – na czym polega metoda?

Preparat Sculptra działa dwuetapowo. W pierwszej kolejności pod skórę wprowadzany jest kwas polimlekowy, który wypełnia istniejące zmarszczki. Po kilku dniach wchłania się i zaczyna pojawiać się ostateczny efekt zabiegu.

– Cząsteczki kwasu polimlekowego stymulują proces syntezy kolagenu i w naturalny sposób skóra odbudowuje się. Jest to podstawowa różnica pomiędzy preparatem Sculptra, a klasycznymi wypełniaczami – efekt zabiegu powstaje dzięki syntezie kolagenu w skórze, a nie obecności implantu – dodaje Prof. Paweł Surowiak z Instytutu DermaMed we Wrocławiu.

W związku z tym, że zabieg powoduje naturalną regenerację skóry, efekt nie jest widoczny od razu. W badaniach klinicznych potwierdzono, że taki stan rzeczy utrzymuje się nawet 2-3 lata.

Czym jest kwas polimlekowy?

Kwas polimlekowy jest to cząsteczka syntetyczna otrzymywana z kwasu mlekowego, który jest naturalną substancją występującą w organizmie. Kwas mlekowy powoduje np. zakwasy po intensywnym treningu.

Kwas polimlekowy w organizmie jest rozkładany do dwutlenku węgla i wody, a w skórze zostaje tylko nasz własny kolagen. Kwas polimlekowy od lat jest powszechnie stosowany do produkcji rozpuszczalnych nici chirurgicznych i nie wykazuje żadnych właściwości toksycznych, dlatego jest bezpieczny i zdrowy dla naszego organizmu.

Sculptra – dla kogo ten zabieg?

Jakie są wskazania do zabiegu?

  • cienka i pomarszczona skóra twarzy oraz innych partii ciała,
  • głębokie fałdy nosowo-wargowe,
  • zmarszczki między nosem i ustami,
  • zapadnięte, zwiotczałe policzki,
  • zmarszczki na policzkach,
  • zmarszczki na podbródku,
  • zmarszczki okolic kości policzkowych,
  • bruzdy w kącikach ust,
  • zmarszczki „marionetkowe”.

– Z doświadczenia wiem, że najwięcej korzyści z zabiegu Sculptra uzyskują pacjenci z cienką skórą, która w miarę upływu lat lub podczas odchudzania utraciła swoją podporę. Cienka skóra jest mniej odporna na upływ czasu i łatwiej „opada” w dół twarzy. Zaburza owal, uwidacznia zapadnięte policzki. Taki wygląd jest charakterystyczny dla twarzy starzejącej się. Można do pewnego stopnia odwrócić proces opadania skóry w dół twarzy podając wypełniacz, np. kwas hialuronowy. Ale można też stosując preparat Sculptra spowodować, by skóra odżyła na nowo produkując kolagen, a tym samym odzyskując utraconą podporę – mówi Prof. Paweł Surowiak z Instytutu DermaMed we Wrocławiu. – Do tego zabieg z użyciem preparatu Sculptra wykonuje się na całej twarzy, czyli poprawiamy całą twarz, a nie tylko wypełnianą okolicę.