nici liftingujące

Zastanawiasz się, co szybciej zdradza twój wiek: zmarszczki czy owal twarzy? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Czy można ustrzec się „chomiczków”?

Choć zmarszczki pojawiają się jako pierwsze, to opadający owal jednoznacznie wskazuje na naszą dojrzałość. Istnieją jednak zabiegi, które pozwalają pozbyć się „chomiczków” i przywrócić twarzy pierwotny wygląd.

Silhouette Soft – podparcie w haczykach

Czy wiesz, że po 25. roku życia w skórze zaczyna ubywać kolagenu? Z każdym rokiem mamy go o jeden procent mniej! Wskutek opisanego procesu skóra traci elastyczność, wiotczeje i opada.  Odpowiedzią na ten problem są zabiegi, które od wewnątrz pobudzają fibroblasty – komórki tkanki łącznej – do produkcji nowych włókien kolagenowych. Tak właśnie działają biowchłanialne nici Silhouette Soft, które za sprawą przymocowanych do nich haczyków drażnią komórki skóry, prowokując je do produkcji nowego kolagenu. W wyniku tego działania skóra napręża się, a twarz odzyskuje dawne rysy. Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry rozpuszczalnych szwów ze stożkami, które zakotwiczając się głęboko w tkance, podnoszą zwiotczałą skórę. Uniesienie niechlubnych „chomiczków”, przywrócenie wyraźnej linii żuchwy czy skroni – to najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się na ten zabieg. Efekt utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. Przez cały ten czas skóra jest stymulowana do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu wygląda korzystniej i zdrowo. Co więcej, przestaje jej być straszna tak zwana „piramida starości”, czyli…

zabiegi odmładzające

Teosyal Ultimate – przywrócona objętość

Wyraźnie zaznaczone kości policzkowe i kształtny owal twarzy to atrybuty młodzieńczego wyglądu. Z czasem charakterystyczny „trójkąt młodości”, zarysowujący się między policzkami a brodą, zaczyna się odwracać. W końcu jego podstawa znajduje się w miejscu, gdzie wcześniej był czubek. To właśnie efekt tego procesu określa się czasem jako „piramidę starości”. Chcąc uniknąć tych zmian, możemy zdecydować się na zabieg wolumetryczny z użyciem Teosyal Ultimate – bardzo gęstego żelu na bazie kwasu hialuronowego, który z powodzeniem odtwarza objętość w okolicach: dołów skroniowych, policzków, doliny łez, ust, brody czy linii żuchwy – a więc wszędzie tam, gdzie ją z wiekiem tracimy. Zastosowanie kwasu hialuronowego pomaga również przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia oraz spłycić zmarszczki i bruzdy. Zabieg ten dedykowany jest osobom w wieku dojrzałym. Przebiega szybko i niemal bezboleśnie, dając zadowalający efekt nawet do 18 miesięcy.

zabiegi odmładzające

PureSense Redensity II – wypełniona dolina łez

Medycyna estetyczna, jak żaden inny dział medycyny, obfituje w obrazowe nazwy problemów, z którymi zgłaszają się do gabinetów pacjenci. Poza „chomiczkami” i „piramidą starości”, warto wspomnieć jeszcze o „dolinie łez”. Takiego określenia doczekały się zagłębienia tworzące się wskutek zaniku naturalnej podściółki tłuszczowej w okolicy oczodołu, a dokładniej w linii przebiegającej od wewnętrznych kącików oczu do środkowej części policzków, tak jak płyną łzy. Wskutek zaniku tkanki podskórnej oraz zachodzących procesów wiotczenia mięśni w tej okolicy, spojrzenie nabiera smutnego wyrazu. Chcąc się przed tym ustrzec, należy postawić na naprawdę skuteczne preparaty, dedykowane delikatnej okolicy oka. Teosyal Redensity II to przykład takiego produktu, stworzonego w słynnych laboratoriach Teoxane w Szwajcarii. Redensity II oprócz dwóch rodzajów kwasu hialuronowego: usieciowanego i nieusieciowanego, zawiera również Kompleks Odnawiający Skórę, który działa wielopłaszczyznowo – pozwala zarówno spłycić zagłębienia pod oczami, zmniejszyć zasinienia, a także zagęścić oraz ujędrnić skórę w tej okolicy.

Wszystkie zabiegi można wykonać w specjalistycznym gabinecie dermatologii estetycznej lek. med. Doroty Świebockiej we Wrocławiu, ul. Przyjaźni 6/ U 11.

Ceny:

Jedna nić Silhouette Soft – 900 zł

Zabieg wolumetryczny z użyciem Teosyal Ultimate – od 850 zł za ampułkę

Zabieg z użyciem Redensity II – od 700 zł za ampułkę

Autor zewnętrzny

Źródło zdjęć: materiały prasowe