Pomadka nude – hit makijażowych trendów 2018

Pomadka nude króluje niepodzielnie na salonach i ulicach. Swoje panowanie zawdzięcza działaniu, które daje kobietom usta delikatne i naturalnie wyglądające.

Pomadka nude jest niezwykle popularna. To przebój, który nie schodzi z ust nie tylko celebrytek, ale też coraz częściej „zwykłych zjadaczek chleba”. Zastanówmy się przez moment z czego to wynika.

Na pewno nie bez znaczenia jest tu moda, ponieważ usta w tym kolorze bardzo często widzimy na różnego rodzaju pokazach mody, galach Oscarów czy na okładkach kolorowych czasopism dla kobiet. Pomadkę nude w swoich kosmetyczkach mają jej znane wielbicielki, czyli Kim Kardashian, Selena Gomez, Jennifer Lopez i Penelope Cruz. Potwierdzenie tego faktu można odnaleźć na licznych zdjęciach.

Pomadka nude promowana jest także jako element wizażu make up-no make up, który sprawia, że to właśnie usta przyciągają największą uwagę. Kolejna sprawa: pomadka nude sprawdza się zarówno jako element dziennego, jak i wieczorowego makijażu. Nie można też pominąć tego, że kolor ten pasuje do każdej karnacji, czego niestety nie można powiedzieć o różach czy czerwieniach. Cielista barwa cały czas jest trendem również ze względu na to, że bardzo dobrze współpracuje z wyraźnym makijażem oczu. Nie oznacza to jednak, że musimy obawiać się nudy. Nie ma takiego zagrożenia, bowiem pomadka nude to nie tylko cielisty odcień, ale też przekrój od beży po ledwie widoczne na ustach róże.

Pomadka nude ma też inne cechy, o których musimy bezwzględnie pamiętać, jeżeli chcemy się na nią zdecydować. To produkt, którego konsystencja jest kremowa i już za jednym pociągnięciem szminki można uzyskać pożądany przez nas efekt. Na dodatek, co jest dużym plusem, kosmetyk potrafi utrzymywać się na ustach przez wiele godzin (o ile oczywiście w tym czasie nie zjemy dziesięciu posiłków). Warto też pamiętać, że pomadka nude powinna być traktowana jako element, którego używa się do wykończenia makijażu. W związku z tym wcześniej cera musi być wygładzona, a kości policzkowe dobrze jest podkreślić różem, który nada całej buzi zmysłowości oraz świeżości. Natomiast dla uzyskania lepszych efektów dobrze jest też obrysować kontur ust konturówką z tej samej serii, z której pochodzi szminka. Pomadka nude musi być także dobierana zgodnie z rodzajem i karnacją skóry. Odcień, który pasuje do ciemnej karnacji niekoniecznie dobrze będzie wyglądał w przypadku skóry jasnej.

Pomadka nude, którą można z pełną odpowiedzialnością polecić to np. Maybelline Color Sensational, Golden Rose Velvet Matte Lipstick czy Bourjois Rouge Velvet Lipstick. To produkty, które nie tylko nawilżają usta, ale też nadają im głęboki, wyrazisty kolor, a na dodatek aplikacji towarzyszy starannie dobrana, przyjemna kompozycja zapachowa.

Materiał zewnętrzny