Kiedy wykonać operację plastyczną nosa

Operacja plastyczna nosa, to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej. Sam zabieg nie jest skomplikowany, z reguły też nie występują po jego przeprowadzeniu żadne komplikacje, o ile pacjent zostanie do niego odpowiednio przygotowany. W tym celu niezbędne jest nie tylko przeprowadzenie bardzo dokładnego wywiadu z pacjentem, ale też szeregu badań, które potwierdzą bądź wykluczą możliwość jego przeprowadzenia. Co zatem musimy wiedzieć, zanim poddamy się operacji plastycznej nosa? Jakie badania są niezbędne do wykonania przed taką operacją? I wreszcie: kiedy najlepiej ją przeprowadzić? Na te i wiele innych pytań związanych z korektą nosa, znajdziecie odpowiedzi w poniższym artykule.

Przygotowanie do operacji plastycznej nosa

Jak wygląda proces przygotowania pacjenta do operacji plastycznej nosa? Wiele osób, które rozważa poddanie się jej, zadaje właśnie to pytanie. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą musimy wiedzieć, jeśli chodzi o przygotowanie do operacji korekty nosa, jest to, że musi zostać przeprowadzony skrupulatny wywiad przez lekarza, który taką operację będzie wykonywał. Wszelkie przebyte przez pacjenta choroby, jak również potencjalne problemy z pracą serca czy uczulenia na środki farmakologiczne – to wszystko musi zostać sprawdzone. Konieczne też jest wykonanie tomografii komputerowej głowy. Dlatego też, jeśli widzimy w ofercie gabinetu czy salonu urody zabiegi takie właśnie jak korekta nosa, nie powinniśmy w ogóle brać pod uwagę wykonanie go w takim miejscu. Korekcja nosa warszawa zawsze jest przeprowadzana przez lekarza o specjalizacji chirurgii plastycznej. Tym samym – takie zabiegi zawsze wykonywane są w profesjonalnych klinikach i szpitalach.

Czy jest odpowiedni czas na wykonanie operacji plastycznej nosa?

Zaleca się, aby korektę nosa wykonywać zawsze w miesiącach jesienno-zimowych, kiedy natężenie promieni słonecznych jest mniejsze. Promieniowanie UV, może w znaczącym stopniu zaszkodzić procesowi gojenia się ran po takiej operacji. Musimy też być świadomi, że proces gojenia się ran oraz schodzenia opuchlizny po operacji plastycznej nosa, może trwać nawet kilka tygodni. Nigdy nie jest tak, że od razu po wykonaniu zabiegu, nasz nos będzie piękny i gładki. To efekt końcowy operacji, natomiast potrzebny jest czas, aby go osiągnąć.

Tekst partnera