Zabiegi Medycyny Estetycznej

4 problemy kosmetyczne w czasie zimy i sposoby na nie

4 problemy kosmetyczne w czasie zimy i sposoby na nie

Zimą nasza skóra jest szczególnie narażona na wysuszenie, dlatego musimy zadbać o jej prawidłową pielęgnację. Mróz, opady śniegu i skoki temperatur nie pozostają bez wpływu na stan urody – co zrobić, by się uchronić przed ich negatywnym oddziaływaniem na nasz wygląd?

1. Nawilżenie przesuszonej skóry

Niskie temperatury panujące na zewnątrz oraz włączone ogrzewanie w pomieszczeniach sprawiają, że nasza skóra zimą staje się szczególnie podatna na przesuszenie. W kosmetykach szukaj składników, które dbają o odpowiedni poziom wody w skórze, np. gliceryny lub kwasu hialuronowego. Pamiętaj, by chronić skórę przed utratą wody i wybierz odpowiedni dla swojej skóry krem ochronny na zimę. Nawet jeśli masz cerę podatną na zmiany trądzikowe, nie rezygnuj z codziennego nakładania kosmetyku o właściwościach nawilżających, ponieważ pozbawiona wody skóra może ze zdwojoną siłą wydzielać sebum, prowadząc tym samym do zaognienia wyprysków.

2. Ochrona przed słońcem zimą

Wbrew pozorom docierające do nas promienie słoneczne mogą mieć negatywny wpływ na stan naszej skóry także zimą. Nie zapominaj więc o stosowaniu kremów z filtrem. Najlepiej, aby wybrany preparat był także wodoodporny.

4 problemy kosmetyczne w czasie zimy i sposoby na nie

3. Ratunek dla spierzchniętych ust

Jednym z największych kosmetycznych problemów, z którymi musimy się zmierzyć w czasie zimy, są wysuszone i popękane usta. Niezbędnym kosmetykiem, który powinnaś mieć zawsze przy sobie, powinna być wówczas pomadka ochronna do ust. Najlepiej, aby kosmetyki były wzbogacone o masło shea, wazelinę, wosk pszczeli oraz zawierały witaminy A i E. Ukojenie spierzchniętym wargom przyniesie także miód lub oliwa. Pamiętaj także o korzystnym działaniu maseczek i peelingów do ust oraz o ich masażu. Staraj się nie oblizywać warg na mrozie, ponieważ pogarsza to stan ust.

4. Piękne dłonie

Nie da się ukryć, że często narażamy nasze dłonie na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zapominamy o ciepłych rękawiczkach, co skutkuje zaczerwienioną i popękaną skórą. Tymczasem dłonie są naszą wizytówką, dlatego trzeba zadbać o ich pielęgnację. Ukojenie może przynieść zanurzenie rąk w podgrzanej oliwie, kompres z parafiny i stosowanie peelingów złuszczających naskórek. Na noc posmaruj dłonie grubą warstwą kremu nawilżającego, a następnie włóż cienkie bawełniane rękawiczki, które pomogą skórze w chłonięciu kosmetyku.

Dodaj komentarz