usuwanie podwójnego podbródka

Problem podwójnego podbródka nie dotyczy wyłącznie osób otyłych. Również szczupli i zgrabni borykają się z tym problemem. Na szczęście z tym defektem można walczyć przy pomocy lipolizy.

Delikatny ale skuteczny

Lipoliza ultradźwiękowa to alternatywa dla wszystkich, których przeraża pełny zabieg liposukcji. Daje porównywalne efekty, ale obywa się bez długiego czasu rekonwalescencji i bólu. W przeciwieństwie do liposukcji, lipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnym. Nie pozostaną po nim siniaki czy obrzęki, nie będzie również blizn. Najlepiej sprawdza się na niewielkich i delikatnych obszarach ciała, które trudno byłoby poddać pełnej liposukcji.

Zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków stosowane są w gabinetach kosmetycznych od wielu lat. Pobudzają one krążenie i jednocześnie relaksują. Lipoliza ma za zadanie uszkodzić błonę komórkową komórek tłuszczowych i wydostać zawarty w nich tłuszcz. Uszkodzenia te nie są niebezpieczne dla zdrowia. Uwolnione w ten sposób tłuszcze są następnie stopniowo usuwane przez organizm. Lipoliza wpływa również korzystnie na samą skórę, która napina się i staje się bardziej elastyczna. W przeciwieństwie do liposukcji ultradźwiękowej, gdzie konieczne było nacinanie skóry w celu umieszczenia pod nią kaniuli wytwarzającej ultradźwięki, lipoliza wykonywana jest za pomocą specjalnych głowic. Zabieg przypomina badanie ultrasonograficzne

Nie tylko podbródek

Zabieg jest bezbolesny. Niestety, jego efektów nie da się zobaczyć od razu. Potrzebna jest cała seria zabiegów w odstępach tygodniowych, dzięki którym proces rozbijania komórek tłuszczowych zajdzie w pełni. Dopiero 3-4 zabiegi gwarantują, że warstwa tkanki tłuszczowej znacząco się zmniejszy. Sam organizm również potrzebuje czasu, żeby usunąć tłuszcz. Prócz zabiegów warto mu w tym pomóc, utrzymując odpowiednią, lekką dietę i pijąc dużo wody.

Co istotne, fale ultradźwiękowe nie tylko pomagają organizmowi uporać się z tkanką tłuszczową. Wspierają również wnikanie składników wielu preparatów, które są nakładane na skórę. Preparaty witaminowe czy biostymulujące zastosowane razem z terapią ultradźwiękową będą znacznie skuteczniejsze.

Terapia ultradźwiękowa jest szczególnie skuteczna przy zwalczaniu cellulitu. Ultradźwięki rozbijają grudki tłuszczowe, które tworzą charakterystyczny wzór. Niestety, jeśli decydujemy się na pozbycie się tkanki tłuszczowej drogą inną, niż dieta i ćwiczenia fizyczne, musimy liczyć się z tym, że tkanka tłuszczowa powróci. Dotyczy to właściwie każdego rejonu ciała, na który zastosujemy zabiegi medycyny kosmetycznej lub chirurgii plastycznej.

Magdalena Walma