kosmetologia podręcznik

Od pewnego czasu obserwuje się wzrost zainteresowania zabiegami anti-aging. Książka pt. „Medycyna estetyczna i kosmetologia” przybliża tę tematykę. Nadeszła pora, aby wyłonić zwycięzcę konkursu.

Książka pt. „Medycyna estetyczna i kosmetologia” autorstwa Kamili Padlewskiej, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, stanowi źródło cennych informacji. W publikacji w przystępny sposób opisano najnowsze osiągnięcia kosmetologii. Podręcznik pozwala zmodyfikować dotychczasowy plan pielęgnacji i dostosować go do bieżących potrzeb skóry. Autorka przedstawiła zabiegi, dzięki którym możemy pozbyć się defektów estetycznych.

Podręcznik przybliża takie zagadnienia jak:

  • anatomia i fizjologia skóry

  • wpływ czynników wewnętrznych i zewnętrznych na skórę

  • skład preparatów kosmetycznych i ich zastosowanie

  • leczenie dermatologiczne i zabiegi fizykoterapeutyczne

  • diagnostyka chorób skórnych

  • typy i pielęgnacja skóry oraz włosów

  • zabiegi wykonywane w medycynie estetycznej (peelingi, wypełniacze, toksyna botulinowa).

Osoby, które pragną zapoznać się z kompendium wiedzy z pogranicza kosmetologii, dermatologii i medycyny estetycznej, zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Mamy do rozdania 1 egzemplarz książki pt. „Medycyna estetyczna i kosmetologia”, ufundowany przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Wystarczy, że prześlesz odpowiedź na poniższe pytanie.

Jak dbasz o swoją cerę?

Najciekawszej odpowiedzi udzieliła Alina J. z Jaworzna: „Wychodzę z założenia, że cera odzwierciedla naszą dietę i przyzwyczajenia. Unikam słodyczy i wysoko przetworzonej żywności. Świeże owoce i warzywa odgrywają niezwykle istotną rolę w moim jadłospisie. Rośliny dostarczają nam antyoksydantów, czyli substancji, które spowalniają procesy starzenia. Żaden krem i zabieg nie zastąpi zdrowej, zbilansowanej diety, regularnych ćwiczeń na świeżym powietrzu i 8-godzinnego snu”.

Gratulujemy zwyciężczyni i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez nasz portal.

Źródło zdjęcia: Wydawca