kosmetologia twarzy

Twarz stanowi naszą wizytówkę, toteż poddajemy ją różnorodnym zabiegom. Zaciekle zwalczamy niedoskonałości skóry takie jak przebarwienia, blizny i zmiany trądzikowe. „Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Kosmetologia twarzy” stanowi cenne źródło informacji.  Nadeszła pora, aby wyłonić zwycięzcę konkursu.

„Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Kosmetologia twarzy”, autorstwa Anny Kamińskiej, Katarzyny Jabłońskiej i Anny Drobnik, wypełnia lukę na polskim rynku wydawniczym, na którym brakowało publikacji poświęconej kosmetologii praktycznej. Podręcznik stanowi udaną, nowoczesną, praktycznie ujętą próbę holistycznego podejścia do zagadnień związanych ze zdrowiem i urodą.

Autorki przybliżają najczęściej spotykane problemy dermatologiczne. Jednocześnie omawiają nowoczesne technologie wykorzystywane przez profesjonalnych kosmetologów do zwalczania defektów skórnych. W publikacji przedstawiono metody, które spowalniają proces starzenia się skóry. Autorki podręcznika ukazały zasady pielęgnacji poszczególnych rodzajów cery. Przybliżyły też metody, dzięki którym możemy poprawić urodę.

„Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Kosmetologia twarzy” jest adresowana do lekarzy, kosmetyczek oraz wszystkich, którzy pragną poprawić kondycję swojej cery. Właściwa pielęgnacja skóry stanowi klucz do sukcesu.

Jeśli chcesz zapoznać się z zagadnienia związanymi z pielęgnacją i upiększaniem skóry, weź udział w naszym konkursie. Mamy do rozdania jeden egzemplarz książki pt. „Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Kosmetologia twarzy”, ufundowany przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Wystarczy, że prześlesz odpowiedź na poniższe pytanie.

Jak należy pielęgnować cerę suchą?

„Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Kosmetologia twarzy” wędruje do Jolanty P. z Tarnowskich Gór, która przesłała najciekawszą odpowiedź.

„Cera sucha jest niezwykle wymagająca. Nie należy poddawać jej działaniu peelingów gruboziarnistych, zawarte w nich drobinki mogą podrażniać skórę. W jej przypadku najlepiej sprawdzają się preparaty enzymatyczne, które działają łagodniej.  Przed wyjściem z domu skórę należy zabezpieczać kremem z filtrem. Po powrocie z pracy makijaż usuwamy delikatnym płynem micelarnym, po czym przemywamy twarz pianką myjącą.  Co najmniej 2 razy w tygodniu należy nałożyć maseczkę nawilżającą, w tej roli świetnie sprawdza się miód połączony ze śmietaną.  Do wieczornej pielęgnacji warto włączyć odżywcze serum oraz krem nawilżający”.

Gratulujemy zwyciężczyni i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez nasz portal.