Piękne brwi w kilka chwil

Salony kosmetyczne wręcz prześcigają się w tym, aby jak niedoskonałej sprostać oczekiwaniom swoich klientek. Prawdziwą nowością na rynku jest ekspresowa rekonstrukcja brwi.

Na chwilę obecna panuje moda na piękne, naturalnie gęste i wyraziste brwi. Niestety większość z nas takowych nie posiada. Lata wyskubywania niesfornych w naszym mniemaniu włosków pozostawiły swój ślad, a raczej jego brak…

Naturalność wróciła do łask

Jeśli marzą nam się brwi niczym u Cary Delevingne to wcale nie musimy ubolewać nad tym, że matka Natura nas takimi nie obdarzyła. Wystarczy odrobina chęci i wprawna dłoń kosmetyczki.

Każdego ranka poświęcamy co najmniej 15 minut na wykonanie makijażu. Lwią część tego czasu zajmuje nam podkreślanie oprawy naszego oka, czyli brwi. Po wielu latach każda z nas doszła w tym już do wprawy, aczkolwiek czujemy ukłucie na myśl o tym, ze te 5 minut mogłybyśmy poświęcić na spokojne wyciąganie się w łóżku czy leniwe dopicie porannej kawy. Wiele z nas wykonuje hennę brwi, jednak wiemy, że znika ona stosunkowo szybko. Jeśli chodzi o makijaż permanentny, to niestety nie da się uniknąć początkowo „przerysowanego” efektu. Idealnym byłoby osiągnięcie złotego środka, lecz czy taki istnieje?

Na czym polega zabieg?

Rekonstrukcja brwi, w porównaniu np. do makijażu permanentnego, to przede wszystkim metoda nieinwazyjna. Efekty utrzymują się przez okres ok. 3 tygodni, w zależności od tego jaki prowadzimy styl życia. Zabieg opiera się na dwóch metodach, które w zależności od potrzeb można łączyć. Są nimi building i sculpting. Building to nic innego jak doczepienie maleńkich, sztucznych włosków do naturalnych brwi klientki za pomocą specjalnego, lekkiego kleju. Ich zadaniem jest zagęszczenie brwi, wydłużenie poszczególnych włosków oraz przyciemnienie brwi. Sculpting z kolei, to  dorysowanie brakujących fragmentów brwi specjalną farbą strukturalna za pomocą cienkiego drucika. Po jej zaschnięciu, otrzymujemy subtelnie dorysowane włoski, które również utrzymują się prze podobny okres czasu.

Rekonstrukcja brwi polecana jest zarówno paniom, jak i panom, którzy posiadają znaczne ubytki w brwiach, asymetrię, narzekają na brak gęstości oraz ich kształt bądź grubość.

Anna D.