Sculptra

Kosmetologia dermatologiczna cieszy się coraz większą popularnością. Powstają różne zabiegi, mające na celu poprawić wygląd skóry. Jakie są zalety zabiegu Sculptra?

Sculptra – innowacja w kosmetologii

Sculptra to kwas poimlekowy, który okazał się bardzo pomocny w kosmetologii dermatologicznej i medycynie estetycznej. Szczególnie kobiety coraz częściej sięgają po zabiegi skórne. Działanie kwasu polimlekowego, wykorzystywane w zabieg Sculptra znane jest już od kilkudziesięciu lat. To innowacyjne rozwiązanie jest bezpieczne dla ludzkiego organizmu, poprzez całkowitą rozpuszczalność, dlatego tak chętnie jest wykorzystywane przez specjalistów z szerokiej dziedziny kosmetologii.

Jakie są zalety zabiegu Sculptra?

sculptra

Zabieg Sculptra jest nieinwazyjny, co ma duże znaczenie dla klientek. Może mieć potrójne działanie – liftingujące, odmładzające i profilaktyczne. Idealnie koryguje owal twarzy i niweluje obwisłe policzki. Działa ujędrniająco, wygładzając wszelkie zmarszczki i wypełniając bruzdy. Sculptra działa jak lifting, więc z powodzeniem może być wykorzystywany na problematyczne partie ciała. Sprawdzi się u kobiet po ciąży, chcących odzyskać jędrną skórę. Zabieg jest wykonywany bardzo delikatnie, cienką igłą po wcześniejszym znieczuleniu, więc jest praktycznie bezbolesny. Wstrzykiwany kwas pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu, co daje efekt odmłodzenia po upływie kilku tygodniu. Po tym czasie organizm sam zaczyna produkować kolagen, działając korzystnie na skórę. W rezultacie jest ona bardziej sprężysta i gładsza, co daje piękny i młody wygląd. Taki efekt utrzymuje się nawet 2 lata, a zabieg można powtórzyć jeśli zajdzie taka potrzeba. Sculptra zapewnia naturalność. Dzięki stopniowej aplikacji kwasu, efekt jest subtelny i oczywiście bezpieczny dla skóry.

Sculptra to propozycja dla kobiet, które chcą poprawić wygląd swojego ciała, a przede wszystkim twarzy, szyi i dekoltu, Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność i młody wygląd. Nowoczesne formy zabiegów medycyny estetycznej pomagają to odbudować, zapewniając atrakcyjny wygląd.