operacja-plastyczna

Biust jest wyznacznikiem kobiecości, jednak nie każda z pań jest zadowolona z jego wyglądu. Rozwiązaniem jest operacja plastyczna biustu. Poznajmy jej zalety i wady.

Operacja plastyczna biustu

Jesteśmy zasypywani obrazami idealnie wyglądających modelkach czy aktorkach, które mają czym oddychać. Duży biust to niezwykły atut, który dostrzegają zwłaszcza mężczyźni. Nie wszystkie kobiety zostały obdarzone obficie przez naturę, dlatego chirurgia plastyczna przychodzi z pomocą. Operacja plastyczna biustu to rozwiązanie tego problemu. Zbyt mały rozmiar czy widoczna asymetria piersi to tylko niektóre z powodów dla których panie poddają się temu zabiegowi. Zanim jednak podejmiemy decyzję o operacji, poznajmy jej zalety i wady.

Zalety plastyki biustu

Pierwszą i chyba jedną z najważniejszych zalet jest oprawa wyglądu całej sylwetki, a to wiąże się z pozbyciem się kompleksów i wzrostem samooceny. Kobiety stają się dzięki zabiegowi pewne siebie i zaczynają akceptować swoje ciało. Piękny wygląd można uzyskać bez względu na wiek, co również przeważa na korzyść zabiegu. Efekty są natychmiastowe, a na to właśnie liczą kobiety. Zabieg umożliwia także usunięcie wad wrodzonych takich jak duża asymetria piersi czy ich niesatysfakcjonujący kształt.

Wady operacji piersi

biust

Oprócz zalet, każda operacja plastyczna ma także wady. Do minusów należy ból oraz możliwe komplikacje. Plastyka piersi to zabieg chirurgiczny, a przy takiej metodzie zawsze istnieje ryzyko, że wystąpią powikłania. Implanty mogą się nie przyjąć, lub coś pójdzie nie tak podczas samego zabiegu. Decydując się na operację, przyjmujemy do wiadomości taką ewentualność. Musimy liczyć się także z komentarzami innych. Nie każdy jest zwolennikiem operacji plastycznych, dlatego nie wszystkim musi podobać się nasza zmiana. Zabieg powiększania biustu może dać nienaturalny efekt, przez co będziemy wyglądać sztucznie. Jedna operacja może wciągnąć nas w poważne uzależnienie, dlatego warto dobrze przemyśleć taką decyzję.

Operacja plastyczna biustu ma wiele zalet i tyle samo wad. Choć kobiety coraz chętniej sięgają do chirurgii plastycznej, wciąż budzi ona wiele kontrowersji. Każda kobieta jest piękna i każda ma inne ciało. Nie popadajmy więc w obłęd spoglądając na ciała modelek, tylko szukajmy piękna w sobie a na pewno je odnajdziemy.