Justyna Jasińska-Piotrowska jest właścicielką warszawskiej firmy WygodnaDieta.pl, zajmującej się cateringiem dietetycznym. Ten rodzaj odchudzania szturmem podbił serca Warszawiaków. Catering dietetyczny to skuteczny i zdrowy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów bez ślęczenia nad tabelami kalorycznymi, bez uciążliwego uczucia głodu i bez kolejnych, kulinarnych wyrzeczeń. Justyna Jasińska-Piotrowska opowiada o tym skąd pomysł na ten oryginalny biznes i jak dokładnie wygląda dieta z dostawą do domu.

Co skłoniło Cię do założenia firmy WygodnaDieta.pl?
Justyna Jasińska-Piotrowska z cateringu dietetycznego WygodnaDieta.pl: Przede wszystkim pasja. Zawsze interesowały mnie najnowsze trendy w dietach, zawodowo także zajmowałam się jedzeniem i cateringiem, dlatego moje wyobrażenia o tej firmie od początku były bardzo dokładnie sprecyzowane. Chciałam stworzyć ludziom możliwość odchudzania bez mankamentów dotychczasowych rozwiązań. Okazało się, że mam na to pomysł i wystarczające doświadczenie, a przede wszystkim, że wśród zapracowanego społeczeństwa znalazło się wielu zainteresowanych ofertą mojego cateringu.

Bo to właśnie z myślą o ludziach zapracowanych, zabieganych, nie mających czasu na klasyczne odchudzanie, powstała WygodnaDieta.pl.

odchudzanie1

To prawda. W moim rodzinnym domu zawsze celebrowało się posiłki. Dlatego w dorosłe, samodzielne życie wkraczałam mając zakodowane, że urozmaicone i wartościowe menu to świetna inwestycja w zdrowie i samopoczucie. Dlatego obserwując tendencje społeczne nieuchronnie dążące do fastwoodyzacji i śledząc statystyki dotyczące bardzo szybko rosnącego odsetka osób otyłych, doszłam do wniosku, że zakładając firmę taką jak WygodnaDieta.pl, po pierwsze spróbuję lekko zahamować te niebezpieczne mechanizmy, a przy okazji wstrzelę się w potrzeby rynku. Tak nowatorskie rozwiązanie jak dieta z dowozem, ciekawe dania i możliwość zamówienia diety przez Internet szczególnie przypadły do gustu kobietom przed czterdziestym rokiem życia, choć coraz częściej pomocy w odchudzaniu szukają także mężczyźni i starsi klienci, którzy pochłonięci swoimi pasjami lub życiem zawodowym nie mają ochoty tracić wyłuskanego, wolnego czasu w kuchni.

Wspomniałaś o Internecie. Wasza strona to oprócz formularza zamówień także mnóstwo fachowych porad i ciekawe artykuły.

dieta-1000-kaloriiTak, zamówienia on-line to najczęstsze przypadki, choć możliwe są także zamówienia telefoniczne lub składane w siedzibie firmy. Staramy się, żeby nasza obecność w Internecie świadczyła o profesjonalizmie firmy. Wielu naszych klientów nie zaczyna już jak kiedyś dnia od kubka kawy, a raczej jeszcze w łóżku włączają komputer. Wiemy, jak ważne jest to nowe medium, dlatego staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Na naszej stronie oprócz artykułów zamieszczone są także przykładowe posiłki i dokładnie opisane wszystkie warianty dostępnych diet.

Z jakimi trudnościami napotkałaś się podczas rozkręcania swojego biznesu?

Och, było tego trochę! Cały nasz zespół był jednak bardzo zaangażowany, czasami pracowaliśmy dzień i nocy bez przerwy ale opłacało się. Mimo, że wydawało mi się, że jestem bardzo dobrze przygotowana, to organizacja zaplecza, łańcucha dostaw i świeżych produktów była bardzo trudna logistycznie. Na szczęście udało nam się pokonać przeciwności.

Świeże produkty, ciekawe i smaczne menu… Wasze posiłki nie przypominają diet, które znam.

To główna zasada naszego cateringu! Nasza dieta nie może kojarzyć się z monodietami, nudą i wielokrotnie przerywanymi rygorystycznymi głodówkami. Nasze menu przygotowywane jest przez specjalistów w swoich dziedzinach – dietetyków i kucharzy. O dziwo, są bardzo zgodni i świetnie współpracują. Koniecznie trzeba wspomnieć, że oprócz walorów smakowych nasze posiłki są także atrakcyjne estetycznie – wiadomo, najpierw jemy przecież oczami! Nasze menu jest różnorodne, a do tego bardzo często modyfikowane, aby klienci nie zdążyli znudzić się serwowanymi posiłkami. Dbamy o to, by wszystkie warianty diety były równie interesujące.

Właśnie. Oferujecie różne opcje kaloryczne.

dieta11Tak. Dostępne są diety z różnymi limitami: 1000, 1200, 1500 i 2000 kalorii. Najczęściej zamawianą opcją jest ta najbardziej rygorystyczna. Jednak nawet to wydanie w naszym wykonaniu daje możliwości na pokazanie kulinarnego kunsztu naszych specjalistów od żywienia. To także zaskakuje naszych klientów – nie czują oni, by ta dieta była dla nich jakimś ogromnym wyrzeczeniem. Zjadanie w regularnych odstępstwach czasowych pięciu posiłków dziennie niweluje poczucie ssania w żołądku. Często polecamy jednak klientom, by zaczęli od mniej restrykcyjnej diety i stopniowo zmniejszali liczbę spożywanych kalorii. Po utracie określonej liczby kilogramów, wskazane jest z kolei podniesienie kaloryczności posiłków, by uniknąć efektu jo-jo. Wszystkie wątpliwości na temat taktyki odchudzania każdy klient może przedyskutować telefonicznie z naszym dietetykiem.

A jak przygotowywane są posiłki?

Nasze menu powstaje dzięki zespołowi kucharzy, pod czujnym okiem doświadczonego szefa kuchni. Także miejsce, w których przygotowywane są nasze dania spełnia wszelkie, najbardziej nawet wymagające kryteria. Dowodem na to jest przestrzegany przez naszą firmę system HACCP, certyfikowany przez zewnętrznego audytora. Dzięki temu nasi klienci mogą być spokojni o jakość przygotowywanej żywności.

Czy Warszawa pozytywnie zareagowała na nową inicjatywę?

dieta1Tak! Okazało się, że catering dietetyczny świetnie wpisał się w wizerunek i styl miasta. Warszawa żyje szybko, w ciągłym pośpiechu, rytm życia naszych klientów często wyznaczają kolejne obowiązki. W takiej sytuacji każda wolna chwila wydzierana jest na rzecz rodziny lub pasji, a nie długotrwałego gotowania ściśle odmierzonych posiłków. Dzięki naszym usługom, klienci mogą sobie pozwolić na chwilę oddechu, a przy tym mają pewność, że to co zjedzą przysłuży się ich organizmowi.

Bo dobra dieta pomaga nie tylko osiągnąć wymarzoną sylwetkę ale także utrzymać, a nawet odzyskać utracone zdrowie.

Na nasze skrzynki mailowe przyszło naprawdę wiele listów od klientów, którzy dzięki naszemu menu diametralnie zmienili swoje życie. Wyglądają pięknie ale przede wszystkim czują się świetnie! Wiadomo: w zdrowym ciele – zdrowy duch! Wielu z nich wcześniej borykało się z objawami cukrzycy, które ustąpiły dzięki prawidłowej diecie. WygodnaDieta.pl oprócz zapewniania określonego limitu kalorii dba także o prawidłowy rytm zjadanych posiłków. Między kolejnymi daniami powinno upłynąć około trzech godzin. Wyrobienie tego nawyku pozwala zachować szczupła sylwetkę także po zakończeniu diety.

Na rynku pojawiły się także inne firmy specjalizujące się w cateringu dietetycznym. Czym Wasze usługi różnią się od konkurencji?

dieta13Po pierwsze, nasze posiłki projektują i przygotowują fachowcy. Po drugie, dysponujemy różnymi limitami kalorycznymi, jak również ich wegetariańskimi wariantami, a także dietą dla diabetyków. Po trzecie, według mojej wiedzy jako jedyni w tej branży legitymujemy się certyfikatem HACCP, przyznanym przez niemiecką Dekrę. Co roku z powodzeniem zaliczamy także audyty recertyfikujące. I po piąte – dbamy o wygodę naszych klientów: jesteśmy w stanie podołać nawet najdziwniejszym wymaganiom dietetyczno-kulinarnym, nasze posiłki dostarczane są transportem chłodniczym o określonej przez zamawiającego godzinie, pod wskazany adres. A oprócz tego, a może przede wszystkim – nasze posiłki są zwyczajnie przepyszne!

Czy planujecie rozszerzyć działalność na inne miasta?

Myślimy o tym, choć na razie mamy naprawdę wystarczająco dużo pracy w Warszawie i okolicach. Nasi klienci są zadowoleni z efektów współpracy i polecają nas swoim znajomym. Zdarza się nawet, że dzwonią do nas osoby z innych miast Polski, bo słyszeli o nas od koleżanki czy członka rodziny. Takie telefony zawsze napawają nas dumą, że dobra opinia o naszej firmie wychodzi poza granice Warszawy. Wtedy jeszcze chętniej myślimy o ekspansji na inne polskie miasta – są to jednak ciągle plany na przyszłość… Dzisiaj nie jestem w stanie podać jeszcze żadnych wiążących informacji na ten temat.