Uroda

Odchudzanie na skróty, czyli czym jest liposukcja?

liposukcja

Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zabieg liposukcji. Trudno się dziwić – odchudzanie tradycyjnymi metodami to nieraz lata wyrzeczeń i efekty, które nie zawsze zadowalają. Na czym więc polega liposukcja?

Co to jest liposukcja?

Odchudzanie to długotrwały proces. Stosowanie różnego rodzaju diet i wykonywanie ćwiczeń fizycznych wymaga wytrwałości i optymizmu. Nie zawsze jednak udaje się osiągnąć wymarzone efekty w krótkim czasie. Nieco dokładniej odchudzanie opisano na szczuplejsza.pl, w perspektywie długoterminowej jest to skuteczna metoda na uzyskanie szczupłej sylwetki.

Czasem jednak zdarza się, że tłuszcz w naszym ciele jest na tyle widoczny, że decydujemy się na zabieg liposukcji. Czym jest liposukcja? To, mówiąc w skrócie, zabieg polegający na odsysaniu tłuszczu z poszczególnych partii ciała. Jest to bardzo prosta operacja, która zajmuje od dwóch do trzech godzin. Nie wpływa jednak na jędrność skóry, co może być dla niektórych osób istotne. Bardzo często skóra po liposukcji skóra jest zwiotczała, należy więc za pomocą masaży i odpowiedniej pielęgnacji zadbać o jej jędrność.

Dla kogo liposukcja?

Liposukcja to często stosowany zabieg dla osób, które czują, że mają zbyt dużo tkanki tłuszczowej. Ponieważ nie jest bardzo inwazyjny, z powodzeniem może być wybierany przez większość osób. Mimo to, jego zastosowanie może wiązać się z pewnymi powikłaniami. Przed badaniem należy wykonać podstawowe badania krwi, prześwietlenie klatki piersiowej, oraz badanie na obecność wirusa HIV. Jeśli wszystkie testy wyjdą dobrze, możemy poddać się zabiegowi.

Liposukcji jednakże nie zaleca się osobom, które mają choroby układu oddechowego i krążenia, a także cukrzycę, nadczynność tarczycy, żylaki, czy też zaburzona krzepliwość krwi.

Najlepiej także, gdyby osoba taka nie miała znaczącej nadwagi. W przypadku odsysania dużej ilości tłuszczu, skóra zacznie opadać i niejednokrotnie może być potrzebna operacja napinająca ją. Dlatego też zabieg ten najczęściej poleca się osobom młodym, które nie mają problemów z jędrnością skóry i po operacji szybko wrócą do odpowiedniego wyglądu.

Czy warto skorzystać z zabiegu liposukcji?

Zabieg liposukcji to bez wątpienia skuteczny sposób radzenia sobie z tłuszczem podskórnym, którego nie jesteśmy w stanie zrzucić. Dzięki temu zabiegowi możemy w prosty sposób pozbyć się wałeczków tłuszczu w miejscach, które są dla nas ważne. Niewątpliwie jest to szybki sposób na kosmetyczną poprawę sylwetki, który często wybierany jest przez młode osoby, zwłaszcza kobiety.

Warto jednak dobrze zastanowić się nad zabiegiem liposukcji, kiedy mamy sporą nadwagę, a fałdki tłuszczu są pokaźne. W takim przypadku zabieg może być bardzo inwazyjny i pozostawić po sobie dość nieprzyjemny widok.

Warto przed przystąpieniem do zabiegu zapytać o radę specjalistę i skonsultować się z osobą, wykonującą zabieg. Doradzi nam ona, czy w naszej sytuacji warto skorzystać z oferty, i podpowie, jakich efektów możemy się spodziewać.

Dodaj komentarz