osteopatia estetyczna
Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Każda z nas pragnie zachować młody wygląd najdłużej, jak to możliwe. Dziś można skutecznie spowolnić proces starzenia się skóry, sięgając po odpowiednio dobrane kosmetyki anti-aging i decydując się na zabiegi medycyny estetycznej. Na czym polega osteopatia estetyczna?

Spis treści:

  1. Osteopatia estetyczna to nie masaż twarzy rollerem
  2. Poznaj zalety osteopatii estetycznej
  3. Lifting rzeźbiarski lepszy od tradycyjnych terapii manualnych
  4. Osteopata to nie znachor!
  5. Lifting rzeźbiarski jako zabieg odmładzający

Osteopatia estetyczna to nie masaż twarzy rollerem

Osteopatia estetyczna znana jest też jako lifting rzeźbiarski. Mamy tutaj do czynienia z terapią manualną, której jednak nie należy mylić ze zwykłym masażem twarzy. Ten ostatni możemy wykonać samodzielnie, korzystając z rollera kwarcowego. Masaż twarzy w domowym zaciszu stał się ostatnio bardzo modny. Osteopatia estetyczna także cieszy się coraz większym zainteresowaniem pośród kobiet.

Poznaj zalety osteopatii estetycznej

Osteopatia estetyczna ma wiele zalet. Po pierwsze, jest to w pełni naturalna metoda odmładzania. Lifting rzeźbiarski sprawdzi się także w przypadku alergiczek oraz kobiet o cerze skłonnej do niedoskonałości. Wynika to z faktu, iż osteopatia estetyczna jest wolna od stosowania preparatów kosmetycznych. Zatem nie wprowadzamy do naszej skóry żadnych chemikaliów, które mogłyby ją podrażniać czy uczulać. Lifting rzeźbiarski jest także metodą mało inwazyjną, dlatego sprawdzi się w przypadku kobiet, które z jakichś powodów nie mogą lub nie chcą, korzystać ze zdobyczy współczesnej medycyny estetycznej.

Lifting rzeźbiarski lepszy od  tradycyjnych terapii manualnych

Warto oddać swoją twarz i nie tylko w ręce profesjonalnego osteopaty. Jeśli umiejętnie wykona on masaż Kobido czy Kassaji, nasza cera tylko na tym zyska. Na dodatek wspomniane zabiegi usprawnią funkcjonowanie całego organizmu. Nie stanowią one żadnego zagrożenia dla zdrowia. Co ciekawe, lifting rzeźbiarski przynosi szybsze i trwalsze rezultaty niż tradycyjne terapie manualne. Może nie jest tak skuteczny jak chirurgia plastyczna, która charakteryzuje się wysoką ingerencją w nasz organizm, ale dla takich efektów warto dać szansę osteopatii estetycznej. Tym bardziej, że po liftingu rzeźbiarskim nie musimy przechodzić długotrwałej rekonwalescencji. Poza tym nie grozi nam zakażenie wirusem HCV czy HIV. Nie dochodzi tutaj bowiem do naruszenia ciągłości naskórka.

Osteopata to nie znachor!

Osteopatia estetyczna korzysta ze zdobyczy współczesnej medycyny i wiedzy, jaką udało się uzyskać do tej pory. Zauważono, że na procesy starzenia się wpływają dwa istotne czynniki. Po pierwsze, napięcie układu mięśniowo-powięziowego,  nad którym można pracować i tym samym zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Po drugie, przypływ limfy, który czasem bywa utrudniony, przez co powstaje nam drugi  podbródek czy worki pod oczami.

Lifting rzeźbiarski jako zabieg odmładzający

Osteopata lokalizuje źródło problemu. Tego zazwyczaj należy szukać w obrębie klatki piersiowej.  Wszelkie przesunięcia, np. kości, są przez niego likwidowane, przez co przywrócony zostaje prawidłowy przepływ limfy. Ta wreszcie może odpłynąć z podwójnego podbródka czy worków pod oczami, co skutkuje poprawą stanu wizualnego naszej cery. W rezultacie osteopatia estetyczna odejmuje nam lat i przywraca młody wygląd naszej twarzy. Zarazem nie ingeruje zanadto w funkcjonowanie organizmu, nie prowadzi do przecięcia tkanek. Nie ma też nic wspólnego ze znachorami. Opiera się na wiedzy anatomiczno-fizjologicznej popartej  twardymi danymi naukowymi.