Zdrowie

Pieluchomajtki – sprawdź, jak zadbać o swoich bliskich

Pieluchomajtki

Adobestock

Osoby starsze często poza mnóstwem różnorakich chorób i schorzeń muszą zmagać się z wyjątkowo uciążliwą dolegliwością, jaką jest nietrzymanie moczu (NTM). Problem ten jest bardzo rozpowszechniony wśród seniorów, gdyż wraz z wiekiem siła mięśni dna miednicy odpowiedzialnych za kontrolę nad pęcherzem ulega osłabieniu. W rezultacie dochodzi u nich do niekontrolowanego oddawania moczu. Aby wspomóc seniorów w walce ze skutkami NTM, warto wybierać rozwiązania dedykowane ich szczególnym potrzebom. Jednym z nich są chłonne pieluchomajtki zapewniające wygodę.

Skuteczne pomaganie

Opieka nad osobami chorymi wymaga nie tylko mnóstwa cierpliwości, ale też umiejętności wyszukiwania rozwiązań, które ułatwiłyby im mierzenie się z codziennymi wyzwaniami. Seniorzy bardzo często borykają się bowiem z wieloma problemami zdrowotnymi, które niekiedy bardzo mocno ograniczają ich aktywność. Jednym z nich jest nietrzymanie moczu.

Dolegliwość ta, tak powszechna wśród osób starszych, jest wyjątkowo uciążliwa w swoich skutkach. Ciągła obawa przed przeciekaniem, połączona ze wstydem oraz przykrym zapachem będącym naturalną konsekwencją mimowolnego oddawania moczu sprawiają, że osoby z NTM często ograniczają kontakty społeczne, tracąc radość życia. Prowadzi to do pogorszenia ich samopoczucia, poczucia osamotnienia i chęci izolacji. Tymczasem rozwiązanie problemów wynikających z utraty kontroli nad pęcherzem, okazuje się bardzo proste i łatwo dostępne. To produkty chłonne przeznaczone do higieny intymnej. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują pieluchomajtki wyróżniające się wysokim stopniem ochrony przed przeciekaniem.

Na duże problemy

Pieluchomajtki są doskonałą odpowiedzią na potrzeby seniorów w zakresie skutecznej ochrony przed wilgocią i nieprzyjemnym zapachem. Ich stosowanie pozwala w znaczący sposób poprawić komfort i przywrócić chęć do podejmowania aktywności bez żadnych ograniczeń.

Pieluchomajtki zgodnie ze swoją nazwą stanowią połączenie tradycyjnej bielizny z wyjątkowo chłonnym wkładem. Wyglądem przypominają pieluchy dla dzieci i tak samo jak one są zapinane na rzepy. To funkcjonalne rozwiązanie sprawia, że można je bez trudu zakładać i zdejmować zarówno na stojąco, jak i leżąco. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzają się u osób, które ze względu na stan zdrowia większość czasu spędzają leżąc w łóżku. Chłonny wkład, w który zostały wyposażone, bardzo skutecznie pochłania duże ilości wilgoci, izolując ją od powierzchni skóry. Jego dodatkowym atutem jest absorpcja nieprzyjemnych zapachów. Wszystko to sprawia, że pieluchomajtki zapewniają przyjemne uczucie suchości i świeżości, także wtedy, kiedy u chorego dochodzi do mimowolnej utraty dużych ilości moczu.

Wykonane z miękkich i przyjaznych dla skóry materiałów ograniczają ryzyko powstawania podrażnień. Mogą być stosowane każdego dnia. Aby zapewniały należytą ochronę, muszą zostać odpowiednio dopasowane. Warto więc wspomóc bliskich w poszukiwaniach właściwego rozmiaru.

Dodaj komentarz