Seks

O czym warto pamiętać przy zakupie prezerwatyw?

O czym warto pamiętać przy zakupie prezerwatyw

Prezerwatywy to jedyna forma antykoncepcji, która chroni nie tylko przed niechcianą ciążą, ale też chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dzięki kondomom możemy uniknąć zakażenia wirusem HIV, kiłą, rzeżączką czy chlamydią. Choć prezerwatywy są stosunkowo łatwo dostępne, wiele osób ma problem z ich zakupem. O czym warto pamiętać przy zakupie prezerwatyw?

Prezerwatywy nie mogą być przeterminowane

Pamiętaj o tym, aby zwrócić uwagę na termin ważności na opakowaniu prezerwatyw. Te nie powinny być przeterminowane, ponieważ też mają swój okres przydatności do użycia. Z czasem ich wytrzymałość mechaniczna ulega osłabieniu, przez co mogą pękać w trakcie stosunku, co może zakończyć się niechcianą ciążą lub zakażeniem chorobą przenoszoną drogą płciową.

Kondomy najlepiej kupić w aptece

Nie tylko data ważności, ale też sposób przechowywania ma tutaj kluczowe znaczenie. Prezerwatywy nie powinny stać na wystawie w pełnym słońcu lub pod lampami emitującymi nie tylko mocne światło, ale też sporo ciepła. Apteki internetowe stanowią doskonałe miejsce do zakupu prezerwatyw. Mamy w nich szeroki wybór kondomów różniących się rozmiarem, dodatkowymi doznaniami etc. Ponadto apteki internetowe gwarantują nam dyskrecję, zamawiając kondomy online, nie odczuwamy skrępowania.

Rozmiar ma znaczenie

Prezerwatywy można kupić w rozmiarze uchodzącym za uniwersalny, który sprawdza się przy większości członków. Jednak czasem penis wymyka się spod uśrednionych wymiarów, jest bardzo długi lub bardzo gruby, może też być mniejszy. W takiej sytuacji konieczny jest zakup prezerwatyw dostosowanych do gabarytów członka. W aptekach internetowych łatwiej znaleźć szerszy przekrój kondomów niż w supermarkecie. Dlatego w przypadku niestandardowych wymiarów warto poszukać prezerwatyw właśnie tam.

Prezerwatywy gwarantujące dodatkowe doznania

Istnieją ultracienkie prezerwatywy, które zapewniają mocniejsze doznania dla obojga partnerów. Można też nabyć kondomy ze specjalnymi wypustkami, dzięki którym stymulacja pochwy będzie mocniejsza. Na rynku istnieją też prezerwatywy opóźniające przedwczesny wytrysk. Wybór jest naprawdę przeogromny.

Jakie prezerwatywy do seksu oralnego?

Seks oralny także prowadzi do rozprzestrzeniania się chorób przenoszonych drogą płciową, w tym wirusa HIV, kiły, rzeżączki czy chlamydiozy. Dlatego podczas seksu oralnego warto stosować prezerwatywy. Mogą to być tradycyjne kondomy lub smakowe, które są przyjemniejsze w użyciu.

Dodaj komentarz