usuwanie blizn

Wykorzystanie laseroterapii jest najskuteczniejszą metodą leczenia blizn potrądzikowych.  Żadne kremy, preparaty i inne specyfiki nie zagwarantują nam takiego efektu.

Blizny powstają na skutek nieodwracalnego uszkodzenia skóry. W wyniku doznanego urazu organizm zastępuje ubytek tkanką łączną włóknistą, która nie wygląda zbyt estetycznie, a niekiedy nawet i szpeci. Dlatego też coraz więcej osób poszukuje sposobów och usunięcia.

Skuteczny laser

Wśród sposobów usuwania blizn istnieje szereg  metod, które dobiera się odpowiednio do potrzeb pacjenta. Wyróżniamy:

  • leczenie dermatologiczne za pomocą maści i kremów
  • peelingi mechaniczne
  • operacje plastyczne
  • lasery

Właśnie te ostatnie cieszą się coraz większą popularnością.

Blizny potrądzikowe

Już po pierwszej serii laseroterapii pacjenci zauważają efekty , jednak aby całkowicie pozbyć się blizn trądzikowych konieczne jest wykonanie minimum trzy sesje za pomocą lasera. Wiązki światła eliminują nierówności cery, sprawiając że jest ona niewiarygodnie gładka.

Metody laserowego usuwania blizn

Sposób leczenia uzależniony jest do rodzaju blizny, jej wielkości, wieku oraz miejsca, w którym się znajduje. Wyróżniamy kilka metod postępowania:

  1. Laser biostymulujący –stymuluje komórkową odnowę skóry i tkanek. Poprawia mikrokrążenie, dzięki czemu czas gojenia się ran ulega znacznemu skróceniu.
  2. Fotoodmładzanie systemem IPL – fotoodmładzanie opiera się na koncepcji wykorzystania różnych źródeł światła do termicznego uszkodzenia skóry, indukującego remodeling kolagenu, z jednoczesnym oszczędzeniem naskórka. Po 4 tygodniach od zabiegu produkcja koleganu wzrasta do 300% .
  3. Dermabrazja laserowa z użyciem lasera CO2 – laser emituje światło podczerwone, które podgrzewa tkanki, a następnie przecina je lub powoduje ich odparowanie. W laserze CO2, zwanym Silk Touch – doborem i natężeniem wi azki światła zajmuje się komputer, dzięki temu zabieg cechuje niezwykła precyzja.

Po zabiegu

Po wykonanym zabiegu należy uzbroić się w cierpliwość, bowiem rezultaty pojawiają się po 3-6 tygodniach. W tym czasie skóra zwyczajnie się odbudowuje. Trzeba dać jej trochę czasu.

Usuwanie blizn potrądzikowych za pomocą lasera należy do jednych z najskuteczniejszych  metod pozbywania się tego przykrego „problemu”. Jeśli próbowaliśmy już wszystkiego i leczenie nie przynosiło zadawalających nas efektów, powinniśmy rozważyć wykorzystanie w tym celu laseroterapii.