higiena jamy ustnej

Zdrowe i zadbane zęby dodają pewności siebie, chętniej się uśmiechamy i wychodzimy do ludzi. Z drugiej zaś strony, zęby, które mają żółtawy odcień, potrafią uprzykrzyć życie, wpływając na pewność siebie każdego dnia. Zdrowe i lśniące zęby są podstawowym atutem każdego, bez względu na płeć i wiek. Dlatego tak ważna jest właściwa higiena jamy ustnej każdego dnia. Istotne znaczenie ma również wizyta u stomatologa przynajmniej raz w roku, w celu skontrolowania stanu uzębienia.

Złota zasada higieny jamy ustnej

Zęby należy dokładnie czyścić minimum dwa razy dziennie. Dobra pasta nie wystarczy, ponieważ szczoteczką nie dotrzemy do trudno dostępnych miejsc. Nawet, jeśli używamy szczoteczki elektrycznej. Przydatna będzie nić dentystyczna. Jednak to również za mało, by uchronić się przed próchnicą. Bakterie ukrywają się między zębami i w tym przypadku pomoże tylko i wyłącznie płyn do płukania jamy ustnej. Płyny świetnie usuwają resztki pokarmu z miejsc niedostępnych dla szczoteczki oraz nici dentystycznej. Ponadto są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy mają niewiele czasu o poranku. Płukanie jamy ustnej zajmuje 30 s. Płyny przywracają odpowiedni poziom ph w jamie ustnej i odświeżają oddech.

Chronią, wybielają, wzmacniają

W sklepach dostępne są różne rodzaje płynów do płukania ust: do zębów wrażliwych, przeciwko paradontozie, nieprzyjemnemu zapachowi z jamy ustnej, wybielające, chroniące przed kamieniem nazębnym, dla dzieci. Jeśli nie wiemy, jaki płyn wybrać dla siebie, warto skonsultować się ze swoim stomatologiem. Osoby, które mają przebarwienia powinny sięgnąć po płyny wspomagające wybielanie zębów. Stanowią one doskonałe uzupełnienie past wybielających i zwiększają efekt rozjaśniania. Doskonale sprawdza się delikatny w smaku płyn Colgate Plax Whitening. Oprócz ochrony przed przebarwieniami, chroni dziąsła, zabezpiecza przed próchnicą, działa nawet przez dwanaście godzin, aktywnie zwalczając bakterie. Płyny do ust odświeżają oddech, stąd stanowią rozwiązanie problemu wszystkich, którzy uskarżają się na brzydki zapach z ust.

Aby efekty były widoczne, zęby warto płukać po każdym szczotkowaniu, szczególnie, jeśli zależy nam na rozjaśnieniu zębów. Regularne stosowanie połączenia: pasta, nić i płyn, dłużej pozwoli nam cieszyć się zdrowym, ładnym uśmiechem. A osobom, które są ukierunkowane na rozjaśnienie odcienia zębów, wpłynie na osiągnięcie szybszego efektu. Płyn do płukania jamy ustnej jest podstawowym produktem do higieny jamy ustnej, jeśli chcemy mieć zdrowe i mocne zęby.

 

Artykuł sponsorowany